آرزو جعفری نمایش قاصد

هنرمند حاضر در «کاروان هنری روایت حبیب»:
شهامت، صداقت و کار دلی، حاج قاسم سلیمانی را متمایز کرد

03:040

بازیگر نقش نرگس در نمایش «قاصد» که در حاشیه حرکت «کاروان هنری روایت حبیب» در گلزار شهدای کرمان اجرا شد، از خط سیر داستانی این نمایش گفت.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، آرزو جعفری بازیگر نقش نرگس در نمایش «قاصد» که ۱۲ آذر ماه در حاشیه حرکت «کاروان هنری روایت حبیب» در گلزار شهدای کرمان اجرا شد، درباره این نقش گفت: نرگس فرزند جانبازی است که در زمان جنگ نامه‌بر بوده است. پدر نرگس تعدادی نامه دارد که هنوز که هنوزه فکر می‌کند که آنها را باید به دست صاحبانشان برساند و به خاطر وضعیتش هنوز خبر شهادت حاج قاسم سلیمانی را نشنیده است. نرگس تلاش می‌کند که هر روز نقش فرستندگان یکی از نامه‌هایی را که در دست پدرش باقی مانده است بازی کند تا از این طریق بتواند خبر شهادت سردار دل‌ها را به پدرش برساند.

وی افزود: من فکر می‌کنم شخصیتی مثل حاج قاسم سلیمانی شهامت و صداقت داشته است و همیشه دلی کار کرده است.

این بازیگر بیان کرد: خوب است اشخاصی که در عرصه تئاتر خیابانی فعالیت می‌کنند، در حیطه شغلی و کاری خودشان تولیداتی با موضوع دفاع مقدس، جنگ و حاج قاسم سلیمانی داشته باشند. کار حاج قاسم سلیمانی به قدری بزرگ است که کسی نمی‌تواند با کاری کوچک به اندازه او اثرگذار باشد.

وی در پاسخ به این پرسش که به عنوان یک هنرمند چگونه می‌توانید مسیر حاج قاسم سلیمانی را ادامه دهید، گفت: من در حیطه تئاتر دوست دارم با همکاری در تولیداتی با موضوع دفاع مقدس به بچه‌ها بگویم ما چه شخصیت‌هایی را در کشورمان داشتیم و آن شخصیت‌ها چه کارهایی را انجام می‌دادند تا نسل به نسل با شخصیت و کارهای افرادی چون حاج قاسم سلیمانی آشنا شویم و یاد و خاطره آنها فراموش نشود. به اعتقاد من، اینگونه است که کودکان ما با ویژگی‌های شخصیتی افرادی چون حاج قاسم سلیمانی آشنا می‌شوند و تلاش می‌کنند آن ویژگی‌ها را در وجود خودشان داشته باشند.

جعفری همچنین ابراز امیدواری کرد که نمایش «قاصد» در جشنواره «سردار آسمانی» نیز پذیرفته شود تا بتوانند مجددا به شهدا و سردار شهید حاج قاسم سلیمانی ادای دین داشته باشند.

وی در پایان درباره استقبال مردم از اجرای این نمایش توضیح داد: مردم با این اثر ارتباط خوبی برقرار کرده‌اند اما متأسفانه ما به دلایلی نتوانستیم نمایش مذکور را به تعدادی که می‌خواستیم اجرا کنیم اما مطمئنم هستیم همین تعداد اجراها هم موثر خواهد بود.

نمایش« قاصد» به کارگردانی روح‌الله آریس و نویسندگی حسام‌الدین ایرانمنش در حاشیه حرکت «کاروان هنری روایت حبیب» در گلزار شهدای کرمان اجرا شد و در استان‌های دیگر نیز این نمایش اجرا خواهد شد.

گفتنی است، «کاروان هنری روایت حبیب» در دومین سالگرد شهادت سردار دل‌ها، شهید حاج قاسم سلیمانی، در ۱۰ استان کشور به اجرای برنامه‌های مختلف فرهنگی و هنری می‌پردازد. این رویداد فرهنگی و هنری که به همت بنیاد حفظ و نشر آثار شهید سپهبد قاسم سلیمانی (مکتب حاج قاسم) و با همکاری حوزه هنری انقلاب اسلامی برگزار می‌شود، از ۱۱ آذرماه ۱۴۰۰ به مدت یک ماه در ۱۰ استان مختلف اجرا خواهد شد. طی این رویداد فرهنگی، برنامه‌های متنوعی چون شب خاطره، شعرخوانی، سرود و موسیقی، نمایش فیلم و انیمیشن، اجرای تئاتر، نقالی و پرده‌خوانی، حماسه‌خوانی، رونمایی کتاب و برپایی نمایشگاه عکس و آثار تجسمی برگزار خواهد شد.

کرمان، اصفهان، زنجان، کردستان، خوزستان، بوشهر، هرمزگان، سیستان و بلوچستان و خراسان رضوی، استان‌های میزبان «کاروان هنری روایت حبیب» خواهند بود و اختتامیه این برنامه در تهران برگزار می‌شود.

کاروان هنری روایت حبیب که تا کنون حضور در شهرهای کرمان و اصفهان را تجربه کرده است در سومین استان مقصد خود ۱۸ و ۱۹ آذر ماه در حسینیه اعظم زنجان با برنامه‌های متنوعی میزبان عاشقان سردار دلها شهید حاج قاسم سلیمانی خواهد بود و در ادامه سفرهای خود به سنندج خواهد رفت.

عکس: رضا ذاکری

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند