میثم مرادی بیناباج:
شهادت هادی باغبانی تکرار یاد و خاطره شهید آوینی بود

02:020

میثم مرادی بیناباج معاون راهبری استان های حوزه هنری با حضور در شهر بابلسر و دیدار با والدین شهید مدافع حرم هادی باغبانی، از شأن و جایگاه شهدا در عرصه هنر انقلاب گفت.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، میثم مرادی بیناباج معاون راهبری استان های حوزه هنری جهت گرامیداشت یاد شهید مدافع حرم «هادی باغبانی» و دیدار با والدین وی به بابلسر رفت. در این دیدار که با همراهی رییس و معاون فرهنگی هنری حوزه هنری مازندران صورت گرفت، مرادی بیناباج فرارسیدن هفته هنر انقلاب را فرصتی برای ارج نهادن و گرامیداشت هنرمندان و چهره های اصلی هنر انقلاب دانست.

وی افزود: شهید هادی باغبانی از جمله کسانی بوده است که با شهادتش پس از سالها به حوزه هنری اعتبار و هویت دوباره بخشید.

مرادی بیناباج گفت: جریان هنر انقلاب از آنجا که روایتگر ارزش‌های دفاع مقدس و انقلاب است، همواره وامدار حرکت و نهضت شهدا می باشد.

این مقام مسئول ادامه داد: هنرمندان همواره در جبهه فرهنگ و اندیشه جنگیدند و شاید کمتر رخ داده که هنرمندان تولید کننده، خود در معرض شهادت قرار بگیرند و جالب است که پس از شهادت سید مرتضی آوینی که خود از موسسان حوزه هنری بوده ( و این ایام به واسطه یاد و خاطره وی به هفته هنر انقلاب موسوم است) اکنون می بینم که شهید هادی باغبانی هم این اتفاق خجسته را تکرار می کند و از خانواده حوزه هنری شهید هنرمند دیگری تقدیم انقلاب می شود که این آبرو و افتخار ی برای حوزه هنری می‌باشد. شهادت هادی باغبانی تکرار یاد و خاطره شهید آوینی بود.

معاون راهبری استان های حوزه هنری بیان کرد: شهید هادی باغبانی الگویی است برای هنرمندانی که علاقمند هستند راه او و راه شهیدان و مسیر انقلاب اسلامی را ادامه دهند، همچنان که نیز ما در مجموعه حوزه هنری شهید باغبانی و شهید آوینی را الگوهایی در عرصه هنر انقلاب می‌شناسیم.

وی گفت: اینکه هادی باغبانی توفیق یافت در جبهه علیه تکفیری‌ها در سوریه حضور یابد این بواسطه خوردن نان حلال و تربیت درست والدینش بوده است و ما امروز بدین واسطه جهت عرض ارادت و احترام خدمت رسیده ایم و هم اینکه امیدوار یم دعای خیر شما (در آستانه هفته هنر انقلاب و آغاز فعالیت های حوزه هنری)  مدد و یاریگر ما باشد تا در سال جاری که به تاکید مقام معظم رهبری سال تولید و جهاد تببین است اهداف خود که همانا بازنمایی ارزش‌های انقلاب و آرمانها ی حضرت امام ( ره) است، را به درستی دنبال کنیم. انشالله.

هادی باغبانی، پیش از شهادت در سوریه و میدان دفاع از حرم( سال ۱۳۹۲) در دوره های آموزشی و مستند سازی حوزه هنری حضوری فعال داشته است.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند