هنرمند شهرکردی مطرح کرد؛
شناساندن هنر انقلابی و متعهدانه مهمترین چالش امروز هنر انقلاب است

03:240

زهرا اسماعیلی کرانی چهره برتر هنر تئاتر در سال ۱۴۰۰ در چهارمحال و بختیاری گفت: شناساندن هنر انقلابی و متعهدانه مهم ترین چالش امروز هنر انقلاب است ما باید با تفکر و اندیشه اسلامی انقلابی و قدم گذاشتن در راه هنری با نگاه نو، به سمت وسویی حرکت کنیم که بیش از پیش در جهان، حرف برای گفتن داشته باشیم.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، زهرا اسماعیلی کرانی نویسنده، کارگردان و بازیگر تئاتر، تلویزیون و رادیو چهارمحال و بختیاری که کارنامه درخشانی در عرصه هنر انقلابی دارد، گفت: انقلاب ما انقلاب مردمی است و مخاطب هنرش نیز مردم هستند. مهم ترین وظیفه یک هنرمند انتقال اتفاقات و مسائل روز جامعه به نسل آینده است. کاری که تاریخ نویس ها هم انجام می دهند؛  اما به شرطی که تاریخ را درست بنویسند و اتفاق را با نگاه هنری درست منتقل کنند، نسل جدید و بدون خاطره ما با خواندن کتابها، دیدن فیلم ها، مطالعه تاریخ  وگوش دادن به صحبتهای کسانی که شاهدان آن روزها هستند می توانند به باز آفرینی هنرمندانه بپردازند.

این کارگردان تئاتر اظهار داشت: هنرمند انقلابی باید تلاش کند که فرهنگ و هنر انقلاب اسلامی و روحیه دفاع و ظلم ستیزی را در  جامعه اشاعه دهد و به جهان منتشر کند تا جهانیان بدانند در سایه تعلیمات دین مبین اسلام، ما مردمانی جنگ گریزیم اما برای دفاع از دین، ناموس و کشورمان از جان خود نیز می گذریم. بدون شک اشاعه این فرهنگ ناب بر دوش هنر و هنرمندان این مرز و بوم است اما حمایت مسولین ارشد کشوری را برای حمایت هر چه بیشتر از هنر و هنرمند می طلبد.

این هنرمند انقلابی افزود: چهارمحال و بختیاری دیار فرهنگ، رنگ و اقوام مختلف است. مردمان این دیار همیشه در صحنه های انقلاب حضور داشتند و ظلم ستیز و شجاع بوده اند. از انقلاب مشروطه بگیر تا انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس. تاریخ دلاور مردی  وشجاعت شیر مردان و شیر زنان این دیار هرگز فراموش نخواهد شد. بی بی مریم بختیاری، شیر علی مردان خان، سرداران  و رزمندگان شجاع دفاع مقدس و هزاران شهید و جانباز و ایثارگر و آزاده این استان نمونه بارز تعهد و وطن پرستی و ایمان مردم این دیار هستند. هنرمندان بی ادعای این دیار در همه رشته های هنری زبانزد هستند.  صفت بارز هنر و هنرمندان این خطه، تعهد آن ها به انقلاب اسلامی است. بدون شک حمایت همه جانبه از هنرمندان باهوش و با استعداد دیار چهارمحال و بختیاری، مخصوصا در زمینه معیشت می تواند بهترین راهکار برای آفرینش آثار هنری ماندگار باشد.

این «چهره هنری تئاتر سال ۱۴۰۰» استان درباره برنامه های پیش روی خود در سال ۱۴۰۱ گفت: به لطف خداوند مهربان اکنون که در سنگر صدا وسیما توفیق خدمت به هنر این مرز و بوم را دارم، تمام تلاشم تولید اثار هنری با توجه به فرهنگ بومی محلی و فولکلور استان، مخصوصا فرهنگ بختیاری است. پرداختن به سرداران شهید دفاع مقدس، معرفی زنان کارآفرین و شجاع، معرفی آداب و رسوم بکر استان چهارمحال وبختیاری در قالب نمایش رادیویی، مستند رادیویی، تئاتر، تئاتر کودک و تولید یک فیلم سینمایی بلند با موضوع زنان بختیاری، در سال ۱۴۰۱ برنامه پیش روی بنده است که انشالله اجرای این آثار به زودی اطلاع رسانی خواهد شد.

زهرا اسماعیلی کرانی از سال ۱۳۶۷ فعالیت نمایشی خود را در سن ۱۵ سالگی آغاز کرد. اسماعیلی بیش از ۱۰۰ عنوان جوایز برتر  ملی و بین المللی در تئاتر، تلویزیون و رادیو دارد. اسماعیلی در سال ۱۴۰۰ با دو نمایش رادیویی در جشنواره های نمایش سردار آسمانی و چهلمین جشنواره تئاتر فجر حضور داشت که نمایش «مافگه» اثر این هنرمند استان با موضوع محلی در چهلمین جشنواره تئاتر فجر در بخش های نویسندگی، کارگردانی، موسیقی، بازیگری و… برتر شد و به عنوان بهترین اثر نمایشی جشنواره تئاتر بین المللی فجر در بخش رادیو تئاتر معرفی شد. اسماعیلی در هفته هنر انقلاب اسلامی به عنوان چهره برتر هنر انقلاب در بخش تئاتر معرفی شده است.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند