سومین عصر شعر تخصصی کودک و نوجوان برگزار شد
شفیعی: ادبیات کودک و نوجوان ثروت ملی است

02:430

مدیر دفتر امور ادبی استان‌های مركز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری معتقد است آنچه به عنوان ثروت ملی برای ما باقی خواهد ماند ادبیات کودک و نوجوان و همچنین کودکان و نوجوانانی است که آینده ما را رقم خواهند زد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، سومین عصر شعر تخصصی کودک و نوجوان «به وقت شعر» به همت مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری با حضور چهره‌های به نام شعر کودک و نوجوان کشور ۷ آبان ماه در حوزه هنری برگزار شد.

کمال شفیعی مدیر دفتر امور ادبی استان‌های مركز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری در این عصر شعر گفت: به رسم شاگردی شما اساتید خودم یاد گرفتم در هر مسئولیتی چراغ ادبیات کودک و نوجوان را روشن نگه دارم چرا که بزرگترین رسالت ما روشن نگه داشتن چراغ ادبیات است. آنچه به عنوان ثروت ملی برای ما باقی خواهد ماند ادبیات کودک و نوجوان و همچنین کودکان و نوجوانانی است که آینده ما را رقم خواهند زد.

وی در ادامه با خیر مقدم گفتن به حضور اساتیدی همچون مصطفی رحماندوست در این عصر شعر گفت: وضعیت امروز وضعیت مناسبی برای کودک و نوجوان نیست و آنها هیچ گناهی ندارند. باید تلاش کنیم تا کودکان و نوجوانان جدای از هر سیاستی، شادی، آرامش و زیبایی را تجربه کنند و یاد بگیرند.

شفیعی در ادامه با بیان اینکه شاعران کودک و نوجوان یک رسالت پیامبر گونه دارند، افزود: شاعران این گروه سنی با پاک‌ترین و زلال‌ترین موجودی که موهبت خداوند است سر و کار دارند. موجودی که هیچ گناهی ندارد.

وی با اشاره به مطلبی که سال‌ها پیش در مورد تولد فرزند مطالعه کرده بود، گفت: در این متن آورده شده بود که به پدر آن فرزند گفته شد که تو هم اکنون مهمترین ودیعه الهی را به امانت گرفته‌ای به این ترتیب تا زمانی که کودکی متولد می‌شود نشان می‌دهد که خداوند به انسان امیدوار است.

وی با بیان اینکه اهمیت ادبیات کودک و نوجوان در مطالب گوناگون پیرامون این گروه سنی بیشتر خودنمایی می‌کند، گفت: خوشحالم که سایه بزرگترهای ادبیات کودک و نوجوان بالای سرم است و با وجود جوان‌ترها دلگرم می‌شوم تا این مسیر را ادامه دهم.

شفیعی ادامه داد: عصر شعر تخصصی کودک و نوجوان «به وقت شعر» را تا پایان سال ادامه خواهیم داد تا با انتشار فراخوانی به جشنواره ملی شعر کودک و نوجوان ختم شود.

وی در پایان گفت: در هر فصل دو برنامه داریم که یکی از آنها شعر است و دیگری به داستان کودک و نوجوان مربوط می‌شود به همین دلیل هم جشنواره رمان کودک و نوجوان را نیز در ادامه برگزار خواهیم کرد.

سومین برنامه «به وقت شعر» با حضور و شعرخوانی چهره‌های بنام شعر کودک و نوجوان کشور از جمله جواد محقق، محمود پوروهاب،سیدحبیب نظاری، بابک نیک طلب، کمال شفیعی، کبری بابایی، اکرم‌السادات هاشمی،اسماعیل‌الله دادی، اشکان پورکیوان، بهروز اقبال درخشان، ‏حمیده سیوانی، زهرا شفیعی ینگ آبادی، مسعود طاهری و عباس محمدی برگزار شد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند