شب ماندگار کهگیلویه و بویراحمدی ها با حضور خوانندگان «آواز عشایر»

01:020
برنامه نشب آواز عشایر» به همت واحد آموزش و پژوهش حوزه هنری و همکاری اداره کل میراث فرهنگی استان کهگیلویه وبویراحمد با حضور اقشار مختلف مردم در پارک ولایت شهر یاسوج برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، اسحاق آقایی مسئول واحد آموزش و پژوهش حوزه هنری استان گفت: استفاده از فرهنگ عشایر به عنوان فرهنگی غنی که ویژگی های ارزشمندی را در دل خود دارد می تواند به بازآفرینی و بازسازی ارزش ها در جامعه کنونی کمک شایانی کند.
وی افزود: حوزه هنری استان با تکیه برسند تحول خود که به رویکرد فرهنگ حماسی عشایر تعلق یافته است با اجرای برنامه های گوناگون سعی در تزریق این فرهنگ غنی و بازسازی هویتی فرهنگی را در جامعه کنونی دارد.
آقایی تصریح کرد: برنامه «شب آواز عشایر» با حضور خوانندگان ۸ استان عشایر نشین کشور و اقشار مختلف مردم در پارک ولایت شهر یاسوج برگزار شد.
وی افزود: اجرای موسیقی محلی کهگیلویه وبویراحمد، بوشهری، بختیاری وموسیقی کردی کرمانشاه و ایلام یک بخش از برنامه و  اجرای شاهنامه خوانی کهگیلویه وبویراحمد، بختیاری، کردی کرمانشاه و ایلام بخش دیگر این برنامه بود که با تاکید بر روحیه حماسی و ارزش های فرهنگ عشایری برگزار شد و با استقبال مردم روبرو شد.
مسئول واحد آموزش و پژوهش حوزه هنری استان بیان کرد: در ادامه طی سال جاری این برنامه با حضور خوانندگان فولکور کهگیلویه وبویراحمد در شهر تهران برگزار خواهد شد.
انتهای پیام/

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند