شب شعر «سَرخُم» در زینبیه اعظم زنجان برگزار شد

01:430

شب شعر «سَرخُم» به مناسبت عید سعید غدیرخم شامگاه چهارشنبه ۲۲ تیر ماه ۱۴۰۱ با حضور شاعران و مادحین نام‌آشنای کشور و استان در زینبیه اعظم زنجان برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، شب شعر «سَرخُم»، همزمان با دهه امامت و ولایت و در آستانه فرا رسیدن عید سعید غدیرخم با حضور اساتید و مفاخر شعر آئینی کشوری و استانی و از سوی حوزه هنری، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره کل راه و شهرسازی استان، سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری و زینبیه اعظم زنجان برگزار شد.

در شب شعر «سَرخُم» که ساعت ۱۸ عصر روز چهارشنبه ۲۲ تیر ماه ۱۴۰۱ برگزار گردید، سید تقی سیفی اردبیلی (خالق شاهکار زینب زینب مرحوم حاج سلیم مؤذن زاده)، استاد حاج غلامرضا عینی‌فرد، حاج ولی‌الله کلامی زنجانی، حاج جواد رسولی و دکتر قربان ولئیی شاعر و استاد دانشگاه، مسئولین استانی، شعرای پیشکسوت و جوان و اقشار مختلف استان بویژه شعر دوستان و اعضای هیأت مذهبی حضور داشتند.

در این مراسم که با شعرخوانی شعرای آئینی همراه بود، در فضای بسیار پرشور سید تقی سیفی اردبیلی به شعرخوانی پرداختند که هم‌نوایی عموم مخاطبین حاضر در مسجد زینیبه اعظم زنجان را به همراه داشت، سپس دکتر قربان ولئیی شاعر و استاد دانشگاه، هادی وحیدی و علی حنیفه از پیشکسوتان شعر آئینی استان و ناصر دوستی، امیر سلیمانی و رضا اسم‌خانی از شعرای آئینی و جوان استان نیز به شعرخوانی پرداختند.

رونمایی از مجموعه اشعار آئینی امیر رسولی با عنوان «باران گفته است» بخش دیگری از مراسم شب شعر «سَر خُم» بود که با حضور حاضرین برگزار گردید. بخش پایانی این شب شعر با دعای استاد حاج غلامرضا عینی فرد و برپایی نماز جماعت مغرب و عشاء همراه بود.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند