شب شعر «سلام سردار» در قم برگزار شد/ شرافت: جمع اضداد بودن شخصیت حاج قاسم باعث جذابیت‌ ایشان شده بود

02:000

شب شعر «سلام سردار» با حضور سید محمدجواد شرافت به عنوان مجری کارشناس و جمعی از شاعران استان قم برگزار و به صورت لایو اینستاگرام منتشر شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، شب شعر «سلام سردار» با موضوع مقاومت و حاج قاسم سلیمانی با حضور سید محمدجواد شرافت به عنوان مجری کارشناس و جمعی از شاعران استان قم برگزار و به صورت لایو اینستاگرام منتشر شد.

در ابتدای این شب شعر، سید محمدجواد شرافت در سخنانی به علاقه حاج قاسم سلیمانی به ادبیات و به ویژه شعر اشاره کرد و گفت: شاید روی کاغذ، شخصیتی مثل حاج قاسم که بخش اعظم عمرش را در کار و فضای نظامی گذرانده، نباید علاقه‌ای به ادبیات و شعر داشته باشد، در حالی که ایشان در سخنانش به وفور از اشعار مولانا و شاعران معاصر ما استفاده می‌کرد و این جمع اضداد بودن شخصیت ایشان باعث جذابیتشان شده بود.

وی در ادامه یادآور شد: وقتی به هنگام شهادت در وسایل همراه ایشان در فرودگاه بغداد مجموعه شعری «گلچین احمدی» دیده می‌شود، این علاقه ایشان به ادبیات را می‌رساند و این وجه شخصیتی او باعث علاقه طیف گستره‌ای از مردم آزاده ایران و جهان به ایشان بود؛ تا جایی که در شعر شاعرانی که برای ایشان شعر گفته‌اند، شاهد همه نوع شعری از جمله شعر نوجوان و کودک هستیم.

در ادامه برنامه، شاعران جوان استان محمدمتین کریمی، محمد غفاری، شهره انجم شعاع، محمد میرزایی بازرگانی، حسن خسروی وقار و عباس احمدی به ترتیب به شعرخوانی پرداختند.

این شب شعر که به همت حوزه هنری قم و اداره کل فرهنگ و ارشاد استان و تنها با حضور شاعران در فروشگاه «دنیای کتاب» برگزار شد، به‌صورت زنده و از لایو صفحه دنیای کتاب پخش شد.

علاقه‌مندان به تماشای این شب شعر می‌توانند هم اکنون به نشانی : https://www.instagram.com/tv/CJgiOEeAVw6/?igshid=7tkgaqxxikb5 مراجعه کنند و به تماشای ویدئوی ذخیره شده آن بپردازند.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند