«شب شعر انقلاب» برگزار شد

04:000

شب شعر «انقلاب» و  رونمایی از کتاب «آیه‌های شکوفایی» با حضور استاد ولی‌اله کلامی در زنجان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، در شامگاه سیزدهم بهمن‌ماه، شب شعر «انقلاب» با حضور مسئولین استانی، استاد ولی‌اله کلامی‌زنجانی و جمع محدودی از شاعران جوان استان با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی در سالن اجتماعات حسینیه اعظم زنجان برگزار شد و از مجموعه شعر «آیه‌های شکوفایی» رونمایی به‌عمل آمد.

شب شعر «انقلاب» در راستای گرامیداشت ایام‌ دهه‌ فجر و پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و تقارن این ایام با ولادت حضرت فاطمه‌زهرا(س) روز سه‌شنبه، 13 بهمن‌ماه بعد از اقامه نماز مغرب و عشاء برگزار شد.

برنامه «شب شعر انقلاب» با مشارکت و همکاری حوزه هنری، اداره کل اوقاف و امور خیریه، سازمان تبلیغات اسلامی استان زنجان، حسینیه اعظم و کانون مداحان زنجان با محتوای شعرخوانی، سخنرانی مسئولین استانی و مولودی‌خوانی مادحین زنجانی برگزار و همچنین جهت بهره‌وری علاقه‌مندان به شعر آیینی، این برنامه از طریق فضای مجازی هیئت آنلاین نیز به‌صورت بصورت زنده پخش شد.

بخش ابتدایی این مراسم به سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر سعید احمدی، مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی اختصاص داشت، وی سخنان خود را با پیامی از مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در رابطه با دهه فجر آغاز کرد و ادامه داد: دهه فجر در حقیقت ولادت امامت در این کشور است؛ به همان معنایی که خود امام و اسلام برای ما ترسیم کرده‌اند.

احمدی افزود: دهه فجر و انقلاب اسلامی صرفاً یک خیزش اجتماعی نبود، بلکه یک حرکت خیلی با مبنا و اصیل در امتداد حرکت انبیاء الهی در زمان غیبت حضرت ولیعصر(عج) بود و ظلم ستمشاهی بهانه بود تا مردم به افق امامت و ولایت رهنمود شوند تا با رهبری حضرت امام (ره) حضور توحیدی خود را در بستر انقلاب اسلامی داشته باشند.

وی اظهار داشت: لذا اگر انقلاب اسلامی ایران را از این زاویه نگاه بکنیم، خواهیم دید که انقلاب اسلامی از حیث مبانی و رهبری که در راستای آرمان‌های انقلاب و کشور قدم برداشتند و مردمی که همیشه در تمامی صحنه‌های انقلاب اسلامی حضور داشتند با انقلاب‌های دیگری که در دنیا اتفاق افتاده است، متفاوت است.

رضا اسم‌خانی، امیر رسولی، مهدی حنیفه، زهرا محمدی، نسرین سلیمانی، سیدضیاء موسوی، حسن علی‌پاکزاد، احسان معبودی، بهلول حبیبی، امیر سلیمانی، محمدمهدی امیری از شاعران جوان استان در شب شعر حضور داشتند و در موضوع‌های با حضرت فاطمه‌ زهرا (س)، انقلاب اسلامی، امام خمینی(ره) و شهدای والامقلام انقلاب به قرائت اشعار خود پرداختند.

مولودی‌خوانی مادحین جوان استان؛ علیرضا بیگدلی، مرتضی تبارکی، جواد مرشدی بخش دیگری از برنامه بود که همراه با شعرخوانی شاعران آیینی استان فضای آکنده از معنویت را در این مراسم فراهم ساخته بود.

رونمایی از مجموعه شعر «آیه‌‎های شکوفایی»

کتاب «آیه‌های شکوفایی» شامل آثار شاعر جوان زنجانی در موضوع‌های آیینی، انقلابی، مدافع حرم، دفاع مقدس و آزاد است که در 132 صفحه در قطع رقعی و تیراژ 500 نسخه گردآوری شده است و در مراسم شب شعر «انقلاب» رونمایی شد.

اشعار منتشر شده در این کتاب به اهتمام رضا اسم‌خانی از شاعران جوان استان گردآوری شده که با حمایت مادی و معنوی حوزه هنری زنجان در سال 1399 توسط انتشارات شانی به چاپ رسیده است.

علاقه‌مندان به شعر می‌‌توانند با مراجعه به کتابفروشی‌های سطح شهر از قبیل شهر کتاب، پاتوق کتاب، کتابکده فرهنگ، فرهنگان و اندیشمندان کوچک به کتاب «آیه‌های شکوفایی» دسترسی داشته باشند.

 

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند