شب شعر «آیه‌های زندگی» به یاد کودکان شهید افغانستان برگزار می‌شود/ ۳۰ اردیبهشت‌ماه در حوزه هنری

02:000

مراسم شب شعر «آیه های زندگی» به‌منظور هم‌دردی با واقعه تروریستی مدرسه سیدالشهدای افغانستان با حضور جمعی از شاعران مطرح افغانستان و ایران در حوزه هنری برگزار خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری؛ محمد سرور رجایی مدیر دفتر تهران خانه ادبیات افغانستان از برگزاری شب شعر «آیه های زندگی» در حوزه هنری خبر داد و عنوان کرد: شب شعر «آیه‌های زندگی» با هدف گرامیداشت یاد و خاطره کودکان مظلوم مدرسه «سیدالشهداء» با حضور جمعی از شاعران مطرح افغانستان و ایران ۳۰ اردیبهشت‌ماه از ساعت ۱۶ در تالار مهر حوزه هنری برگزار می‌شود.

 

مدیر خانه ادبیات افغانستان گفت: شاعرانی همچون علی‌محمد مؤدب، افشین علا، محسن سعیدی، احمد شهریار، رضا اسماعیلی، سلمان علی زکی، سیده تکتم حسینی، زهرا زاهدی، نصیبا مرادی، الهام نجم و برخی شاعران دیگر از ایران و افغانستان در این مراسم حضور خواهند داشت.

همچنین در این مراسم با شاعرانی چون علیرضا قزوه، سید ضیا قاسمی، محمدکاظم کاظمی و ابوطالب مظفری ارتباط تصویری برقرار خواهد شد.

سرور رجایی شاعر افغانستانی درباره مظلومیت شیعیان افغانستان عنوان کرد: متأسفانه در سال‌های گذشته شاهد تهاجم و ترورهای گسترده‌ای در افغانستان توسط دشمنان مشترک بوده‌ایم که به یک نسل‌کشی هدفمند می‌توان از آن یاد کرد. طی پنج سال گذشته افغانستان شاهد حمله‌های تروریستی زیادی علیه شیعیان این کشور بود که می‌توان از آنها به حمله تروریست‌ها به بیمارستان زایمان و ترور مادران و نوزادان زیادی اشاره کرد. همچنین حمله تروریستی به مدرسه موعود و یا انفجار مسجد صاحب زمان(عج) در وقت نماز جمعه و اتفاقاتی از این قبیل که به شهید شدن تعداد زیادی از شیعیان افغانستان انجامید.

وی در ادامه به اهمیت برگزاری نشست‌های ادبی برای هم‌دردی با خانواده‌های قربانیان حادثه مدرسه سیدالشهداء اشاره کرد و افزود: باید با برگزاری اینگونه همایش‌های ادبی و شعرخوانی‌ها سعی کنیم علاوه بر نشان دادن و فریاد زدن مظلومیت شیعیان افغانستان کمی از غصه خانواده‌های بازماندگانِ این قبیل حوادث تروریستی کم کنیم.

انتهای پیام/

 


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند