شب خاطره و گرامیداشت مرحوم حاج احمد یلالی در آبادان برگزار شد

02:000

آئین گرامیداشت نخستین سالگرد ارتحال ملکوتی جهادگر فقید و خادم الشهدا مرحوم حاج احمد یلالی، شهدای قرآنی منا و شهدای دفاع مقدس مهران جوکار و حسین امامی به همت  حوزه هنری دفتر آبادان وکانون فرهنگی هنری باقر العلوم (ع) در آبادان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، مراسم شب خاطره و گرامیداشت نخستین سالروز ارتحال ملکوتی مجاهد فقید و خادم الشهدا مرحوم حاج احمد یلالی و همچنین گرامیداشت یاد و خاطره شهدای قرآنی منا و دوران دفاع مقدس از جمله شهیدان مهران جوکار و حسین امامی با حضور فرماندار ویژه، مدیر حوزه هنری انقلاب اسلامی آبادان، جمعی از مسئولان، مردم انقلابی شهرستان آبادان و دوستان، یاران و همرزمان مرحوم یلالی و شهدای منا و خانواده های معزز آنها به همت  حوزه هنری دفتر آبادان و کانون فرهنگی هنری باقر العلوم (ع) در مسجد امام محمد باقر (ع) این شهر برگزار شد.

احسان عباسپور در این آئین به عنوان یکی از نزدیکان و دوستان مرحوم یلالی با ذکر خاطره ای از ایشان اظهار کرد: آشنایی با حاج احمد به کلاس‌های درس دانشگاه و حضور وی در کنار ما و دانشجویان بر می‌گردد. مقرر کرده بودیم که دانشجویان به عنوان پروژه درسی از خانواده‌های عزیز شهدای آبادانی مستندی تهیه و در کلاس ارائه دهند.

معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان، افزود: حاج احمد مطلع شده بود و به این گروه اضافه شد و تمایل داشت که این اطلاعات را در جهت تولید دائره المعارف جامع شهدا در اختیار داشته باشد، پس از آن اتفاقات بسیار خوشایندی در این حوزه مشترکا برای ما رخ داد.

وی با بیان اینکه مرحوم یلالی علاوه بر خادمی حرم رضوی (ع)، خدمت به خانواده‌های شهدا و نیازمندان را سرلوحه‌ زندگی خود قرار داده بود، تصریح کرد: امثال مرحوم یلالی از ثمره‌های با برکت انقلاب اسلامی هستند.

عباسپور در پایان با نثار صلوات و ذکر فاتحه برای روح بزرگ این مجاهد فقید از خداوند متعال خواستار طول عمر با عزت و سلامتی برای مادر گرانقدر و همسر مکرمه‌ حاج احمد یلالی شد.

همچنین در این آئین نیز دوستان و همراهان شهدای قرآنی منا (شهیدان سعیدی زاده، مشعلی، باوی) و شهدای دفاع مقدس شهیدان جوکار و امامی، به خاطره گویی پرداختند.

در پایان نیز به همت حوزه هنری انقلاب اسلامی خوزستان دفتر آبادان و کانون فرهنگی هنری باقرالعلوم (ع) از خانواده های مرحوم یلالی، شهدای منا و شهدای دفاع مقدس تقدیر و تجلیل شد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند