شب خاطره شهید «اصغر پاشاپور» در سنندج برگزار می‌شود

02:590

به همت حوزه هنری استان کردستان، همزمان با نخستین سالگرد شهادت اصغر پاشاپور از شهدای مدافع حرم و همرزم سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، شب خاطره‌ای در سنندج برگزار می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، امین مرادی رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان بیان کرد: شهید اصغر پاشاپور که اکثراً او را با همراهی سردار قاسم سلیمانی در چند ثانیه فیلم از میان مدافعان حرم می‌شناسند، یک ماه بعد از شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در حلب، توسط تروریست‌های تکفیری به شهادت رسید.

مسئول کمیته هنری ستاد دهه فجر استان کردستان ادامه داد: شهید اصغر پاشاپور مستشار نظامی رزمندگان دفاع وطنی سوریه و فرمانده قرارگاه عملیاتی شمال سوریه بود که حدود هشت سال به‌منظور مقابله با تروریست‌های تکفیری داعش و احرار الشام در این جبهه حضور فعال داشت و عمده آموزش‌های رزمندگان سوری بر عهده او بود.

وی افزود: پیکر مطهر او که توسط تروریست‌های تکفیری ربوده شده و سر از بدنش جدا شده بود، همزمان با اولین شب از ماه رجب و مصادف با پنجم اسفندماه ۹۸ به کشور بازگشت و در میان استقبال گسترده مردم قدرشناس کشورمان در شهر ری به خاک سپرده شد.

مرادی تصریح کرد: شهید پاشاپور در خانواده‌ای متدین و انقلابی و اهل شهرستان بیجار متولد شد که به‌دلیل مهاجرت خانواده در شهر ری ساکن شدند.

رئیس حوزه هنری استان کردستان افزود: پدر شهید اصغر پاشاپور از جانبازان دوران دفاع مقدس که علاوه بر شهید اصغر پاشاپور دو عضو دیگر خانواده خود را هم تقدیم نظام و انقلاب کرده است به همراه خواهر شهید و تعدادی از بستگان، دوستان و همرزمان و خانواده‌های معظم شاهد و ایثارگر با حضور در این مراسم خاطراتی از خصوصیات و ویزگی‌های این شهید را روایت می‎کنند.

وی با توجه به اهمیت برگزاری این گونه مراسم گفت: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و به تصویر درآوردن زندگی ایثارگرانی که برای عزت و اقتدار نظام اسلامی و مبارزه با دشمنان قسم خورده انقلاب و خنثی‌سازی توطئه‌های آنان برای ضربه زدن به کشور عزیزمان ایران اسلامی پا در عرصه نبرد و جهاد گذاشتند و شگفتی‌ساز شدند، اهیمیت ویژه‌ای دارد.

وی ادامه داد: زنده نگه داشتن نام و یاد شهیدان یک وظیفه عمومی و یک تکلیف است که باید با بهترین شیوه به‌دور از هرگونه تحریف با زبان هنر به واسطه تأثیرگذاری آن انجام شود.

مسئول کمیته هنری ستاد دهه فجر استان کردستان گفت: شب خاطره شهید پاشاپور ساعت ۱۶ روز چهارشنبه ۱۵ بهمن‌ماه ۹۹ به عنوان برنامه شاخص این کمیته در ایام دهه مبارک فجر و همزمان با سالگرد شهادت این شهید با مشارکت صدا و سیمای مرکر کردستان، بنیاد شهید و امور ایثاگران، اداره کل تبلیغات اسلامی، سپاه بیت‌المقدس کردستان و بسیج سپاه ناحیه سنندج، بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در محل سالن همایش‌های صدا و سیمای استان برگزار می‌شود.

گفتنی است، این رزمنده جبهه مقاومت، ساکن شهر ری و از اولین نفراتی بود که به همراه حاج قاسم سلیمانی به منظور دفاع از حرم اهل بیت (ع) به سوریه رفت و نهایتاً روز سیزده بهمن‌ماه ۱۳۹۸ پس از گذشت یک ماه از شهادت سردار سلیمانی در حلب سوریه به فرماندهان و همرزمان شهید خود پیوست.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند