شب خاطره «رزم دیدنی» در لرستان برگزار شد

03:0020

سردار کشکولی در آیین شب خاطره «رزم دیدنی» در ازنا بر زنده نگه داشتن فرهنگ ایثار و شهادت تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، سردار کشکولی فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان در آیین شب خاطره «رزم دیدنی» در ازنا؛ بر زنده نگه داشتن فرهنگ ایثار شهادت و نام یاد و خاطره شهدا و ایثارگران دوران دفاع مقدس تاکید کرد.

وی همچنین به شکل گیری و نقش ارزشمند و بی بدیل رزمندگان لرستانی در عملیات حاج عمران اشاره کرد و افزود: بی شک رزم به‌ یادماندنی غیور مردان لرستانی در عملیات حاج عمران است. به تعبیر مقام معظم رهبری رزم مردان لر بیش از آنکه شنیدنی باشد، دیدنی است.

سردار کشکولی با بیان رشادت ها و سلحشوری رزمندگان لرستانی در پیروزی این عملیات مهم تصریح کرد: حاج عمران از عملیات‌های غرورآفرین رزمندگان دلاور و از عملیات‌های پیچیده در طول هشت سال دفاع مقدس به‌شمار می‌رود که نقش بی بدیل و دفاع جانانه رزمندگان لرستانی منجر به پیروزی شد.

وی اضافه کرد: اهمیت بزرگداشت یاد و خاطره دلیرمردان برای نسل جوان امروز از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار است.

در ادامه نیز خاطراتی را از عملیات حاج عمران بیان کرد که بخشی از خاطرات سردار کشکولی فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) در عملیات حاج عمران قرائت شد که عبارت است از:

قبل از انجام عملیات حاج عمران، صدام با مشاوره حامیان خود، تصمیم گرفته بود که دفاع متحرک را در مناطق غرب کشور ما انجام دهد و از این طریق شکست خود را در فاو جبران کند، از طرفی فاو برای ما هم مسئله شده بود و از دست دادن آن ظرفیتی را برای جبهه دشمن ایجاد می کرد که بتواند تا پیرانشهر بیاید، ما در عملیات حاج عمران از پیشروی دشمن جلوگیری کردیم؛ در این عملیات ما جوانان غیوری را تقدیم انقلاب کردیم که هر کدامشان به اندازه بشریت ارزش داشتند، جوانانی مومن، رشید، متعهد به امام و انقلاب، ما این هزینه را دادیم؛ ولی از خاکمان دفاع کردیم، پس از پخش شدن اخبار شهادت و رسیدن جزئیات عملیات حاج عمران به خدمت مقام معظم رهبری مدظله العالی، ایشان رزم نیروهای لرستان را دیدنی تعبیر کردند و فرمودند: رزم نیروهای لرستان پیش از آن که شنیدنی باشد، دیدنی است.

در ادامه این آیین امام جمعه شهرستان ازنا نیز با گرامیداشت نام و خاطره شهدا و ایثارگران جنگ تحمیلی گفت: دفاع مقدس یادآور رشادتها و از خودگذشتگی رزمنـدگانی است که شجاعانه برای حفظ دین ، خاک و شرافت انسانی ما مبارزه کردند.

حجت الاسلام علی سپهوند؛ از حوزه هنری و مشارکت و‌همکاری دستگاهها و سازمان های برگزار کنندگان این آیین قدردانی کرد.
در ادامه نمایش راکت به نویسندگی و‌کارگردانی آرش رضایی تولید گروه ققنوس شهرستان ازنا اجرا شد.

این نمایش به موضوع اسارت رزمندگان گردان مالک اشتر ازنا در عملیات حاج عمران اشاره داشت که بازیگران آن نیز از رزمندگان آزاده ای بودند که در این عملیات به اسارت رژیم بعثی درآمدند.

در پایان نیز مصطفی آسترکی، مبینی و امین الله دهقان از رزمندگان گردان مالک اشتر ازنا در عملیات حاج عمران خاطراتی را از این عملیات بیان داشتند.

این برنامه به همت دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری حوزه هنری لرستان و با مشارکت دفتر شب خاطره و همکاری، ادارات و نهادهای فرهنگی شهرستان ازنا با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، تبیین نقش رزمندگان لرستانی در خلق حماسه های ماندگار؛ با تمرکز بر روایت حضور رزمندگان گردان سرافراز مالک اشتر ازنا در عملیات «حاج عمران» عصر شنبه ۳۱ اردیبهشت ماه در محل یادمان شهدای گمنام شهرستان ازنا برگزار شد.

در این مراسم سردارکشکولی فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان؛ امام جمعه شهرستان ازنا؛ ریاست حوزه هنری لرستان و جمعی از مسوولان و رزمندگان دوران دفاع مقدس حضور داشتند.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند