در آیین رونمایی از کتاب «اندکی بنشین که باران بگذرد»؛
شب خاطره «جاماندگان قافله عشق» در زنجان برگزار شد

04:260

شب خاطره «جاماندگان قافله عشق» به‌مناسبت بزرگداشت هفته بسیج و گرامیداشت یاد و خاطره بسیجیان عرصه دفاع مقدس و انقلاب اسلامی با حضور محمد قاسمی‌پور مدیر دفتر ادبیات پایداری حوزه هنری کشور سوم آذرماه در سالن اجتماعات حسینیه اعظم زنجان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، چهاردهمین شب خاطره حوزه هنری زنجان با عنوان «جاماندگان قافله عشق» سوم آذرماه با حضور خانواده معظم شهدا، رزمندگان و ایثارگران، مسئولین و فعالان فرهنگی استان و نویسندگان عرصه دفاع مقدس، با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در حسینیه اعظم زنجان برگزار شد.

این مراسم که در فضای صمیمی و معنوی با هدف انتقال وقایع، ارزش‌ها و فرهنگ دفاع مقدس به جوانان نسل سوم و چهارم انقلاب برگزار شد، با خاطره‌گویی رزمندگان و همرزمان جبهه‌های حق علیه باطل همراه بود. حاج جواد محمدی از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس به بیان خاطراتی از شهید هنرمند ابراهیم اصغری و تعبیر وصف‌ناپذیر شهید بزرگوار از عملیات‌های غواصان در جبهه‌های حق علیه باطل پرداخت.

حاج حسین محمدی از رزمندگان و مدافعین حرم و از راویان لحظه به لحظه اتفاقات هشت سال دفاع‌مقدس از خاطراتش با هم‌رزم خود سردار شهید حمید احدی و لحظه شهادت این شهید بزرگوار گفت. بیان خاطرات از شوخ‌طبعی‌هایی آن دوران که چاشنی وحدت، برادری و از خودگذشتگی و فداکاری‌های رزمندگان دوران ۸ سال دفاع مقدس در جبهه‌های جنگ بود که حسین محمدی در شب خاطره «جاماندگان قافله عشق» با شور و هیجان و اشتیاق برخی از آن خاطرات را بیان کرد.

رونمایی از کتاب «اندکی بنشین که باران بگذرد»، تجلیل از نویسندگان و فعالان عرصه دفاع مقدس و پخش فتوکلیپ از رزمندگان و غواصان دریادل استان از دیگر برنامه‌های شب خاطره «جاماندگان قافله عشق» بود که در شامگاه سوم آذرماه در حسینیه اعظم زنجان برگزار شد.

چاپ و انتشار کتاب‌های تاریخ شفاهی، بیان‌کننده نوعی از سبک زندگی است

در مراسم شب خاطره «جاماندگان قافله عشق» که سوم آذرماه در حسینیه اعظم زنجان برگزار شد، در حضور خانواده معظم شهدا، رزمندگان و ایثارگران و نویسندگان و راویان عرصه دفاع مقدس و مسئولین و فعالان فرهنگی استان، کتاب «اندکی بنشین که باران بگذرد» رونمایی گردید.

لیلا داورزنی نویسنده کتاب در آیین رونمایی از کتاب «اندکی بنشین که باران بگذرد»، هر یک از کتاب‌های تاریخ شفاهی عرصه دفاع مقدس را نوعی از سبک زندگی عنوان کرد و افزود: چاپ و انتشار زندگینامه و خاطرات شهدا می‌تواند تربیت کننده و هدایت کننده نسل‌های بشر باشد.

وی با بیان اینکه همسران شهدا با ثبت و ضبط خاطراتشان می‌توانند تکمیل‌کننده راه مبارزه همسرانشان باشند، گفت: این کتاب زندگی‌نامه و خاطرات شمسی فلاحتی همسر معلم شهید سید امیرحسین موسوی و روایت زندگی کوتاه اما عاشقانه آنها است که در طی سه سال مصاحبه و گفت‌وگو با همسر، خانواده و دوستان شهید بزرگوار بازنویسی و نگاشته شده است که با این کار توانسته‌ایم گوشه‌ای از زندگی این شهید بزرگ را به تصویر بکشیم.

این نویسنده خاطرنشان می‌کند: برای نوشتن این کتاب چندین بار به روستای ابدال (محل زندگی این شهید) رفته‌ام تا از نزدیک هر آنچه که بنا بوده است بنویسیم را لمس کنم و همین موضوع در نگارش روان و صمیمی این کتاب بی‌تأثیر نبوده است.

تجلیل از شمسی فلاحتی‌نژاد راوی و همسر شهید و لیلا داورزنی نویسنده کتاب «اندکی بنشین که باران بگذرد» توسط معاونت راهبری استان‌ها و حوزه هنری استان زنجان، بخش پایانی شب خاطره «جاماندگان قافله عشق» بود که با حضور محمد قاسمی‌پور مدیر دفتر ادبیات پایداری حوزه هنری کشور و مسئولین و فعالان فرهنگی استان شامگاه چهارشنبه سوم آذرماه در سالن اجتماعات حسینیه اعظم زنجان برگزار شد.

کتاب «اندکی بنشین که باران بگذرد» یکی دیگر از آثار مکتوب تولید شده در حوزه هنری استان زنجان است که در برگیرنده خاطرات همسر شهید سیدامیرحسین موسوی به روایت شمسی فلاحتی‌نژاد همسر شهید والامقام و قلم لیلا داورزنی تدوین و نگارش و در اردیبهشت ۱۴۰۰ توسط انتشارات سوره مهر چاپ و منتشر شده است.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند