میرشکاک:
شاهنامه اثری دکوپاژ شده برای فیلم وسریال است

01:150

یوسفعلی میرشکاک در فردوسی در نخستین جلسه از فصل دوم «درس گفتارهای شاهنامه» گفت: فردوسی در این سریالی که کارگردانی کرده است، بخش های اساطیری را در بخش تاریخی آورده است.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، یوسفعلی میرشکاک، شاعر و پژوهشگر ادبی، در نخستین جلسه از فصل دوم «درس گفتارهای شاهنامه» گفت: شاهنامه اثری دکوپاژ شده برای فیلم وسریال است و فردوسی هر واژه را در معنایی که لازم است به کار می برد. میرشکاک در خصوص هنرشگفت آفرین فردوسی درخلق این اثر تاریخی، اساطیری و ادبی گفت: خداوند چنان موهبتی به فردوسی عطا کرده که مخاطب از آن همه خلاقیت حیران می ماند.

میرشکاک ضمن اشاره به خصلت جنگ آوری ایرانی‌ها بر مبنای روایت های شاهنامه خاطر نشان کرد: همه جنگ های این ملت آیینی بوده و راه رسیدن‌شان به بهشت، جهاد و شهادت بوده است.

میرشکاک در نخستین جلسه این فصل از درس گفتارهای شاهنامه، که سه‌شنبه های هر هفته با سخنرانی و ارائۀ وی و به همت دفتر پاسداشت زبان فارسی حوزۀ هنری در سالن سلمان هراتی حوزۀ هنری برگزار می‌شود، به نبرد «سلم» و «تور» با «فریدون» پرداخت.

عموم علاقه‌مندان و پژوهشگران می توانند ساعت ۱۷ تا ۱۹ سه شنبه های هر هفته برای شرکت در این نشست در سالن سلمان هراتی حوزۀ هنری واقع در خیابان سمیه، نرسیده به حافظ، روبروی کوچه پور موسی حضور یابند.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند