در بیست هفتمین دوره جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان
سه نمایش از حوزه هنری کودک و نوجوان برگزیده شدند

03:000

سه نمایش «سومین روز تابستان»، «با خودت برقص» و «در سوگ شب هزار و یکم شهرزاد» استان اصفهان به عنوان برگزیده حوزه هنری کودک و نوجوان در بیست هفتمین دوره جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان انتخاب شدند.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، سجاد عباسی معاون فعالیت‌های فرهنگی حوزه هنری کودک و نوجوان گفت: حوزه هنری کودک و نوجوان برای نخستین بار به جهت هم افزایی و تقویت جریان نمایش سالم و متعهد کودک و نوجوان در بیست وهفتمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان مشارکت جدی داشته و ضمن تقدیر از کلیه هنرمندان شرکت کننده در این رویداد ، ۳ اثر اجرا شده در این دوره از جشنواره را برگزیده حوزه هنری کودک و نوجوان اعلام نموده است.


وی افزود : سه نمایش برگزیده حوزه هنری کودک و نوجوان عبارت‌ بودند از «سومین روز تابستان» به کارگردانی محسن پورقاسمی از استان همدان، «با خودت برقص» به کارگردانی :مسیحا ابوعلی از استان فارس و «در سوگ شب هزار و یکم شهرزاد» به کارگردانی: پویان عطایی از استان اصفهان، که در مراسم اختتامیه بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان در سالن مجتمع فرهنگی، هنری بوعلی سینا مورد تقدیر قرار گرفتند.

عباسی بیان کرد: این نمایش ها به دلیل توجه به موضوعات بومی، آئینی و هویتی مورد استقبال قرار گرفت، ویژگی نمایش سومین روز از تابستان توجه به موضوع دفاع مقدس و بهره مندی از تکنیک اجرایی خوب و مناسب، اثر با خودت برقص به جهت توجه به مسائل اجتماعی دختران نوجوان و موضوع بلوغ و هویت اجتماعی و همچنین اثر در سوگ شب هزار و یکم شهرزاد به جهت پرداخت موضوع آئینی و عاشورایی در قالب نو مورد تقدیر قرار گرفت جوایز این بخش توسط کاظم نظری مدیر کل هنرهای نمایشی ، امیر مشهدی عباس، محمد مهدی سماواتی رئیس حوزه هنری استان همدان و نیما بیگلریان کارشناس واحد نمایشی حوزه هنری اهدا گردید.

معاون فعالیت های فرهنگی حوزه هنری کودک و نوجوان همچنین با اشاره به حضور رئیس حوزه هنری کودک و نوجوان در ایام جشنواره گفت: در حاشیه حضور رئیس حوزه هنری کودک و نوجوان در جشنواره ،گفتگوهای مناسبی در راستای تقویت هم افزایی وگسترش سبد محصولات فرهنگی سالم کودکان ونوجوانان با مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان و رئیس جشنواره و همچنین دبیر این دوره از جشنواره صورت گرفت.

گفتنی است در این جشنواره در ۱۲ بخش برنامه و در قالب بخش‌های رقابتی و غیررقابتی شش بخش رقابتی شامل مسابقه تئاتر خردسالان، مسابقه تئاتر کودک، مسابقه تئاتر نوجوان، مسابقه تئاتر خیابانی، تئاتر خیمه ای و مسابقه روایت و مسابقه نمایشنامه خوانی برگزار گردید. بیست و هفتمین دوره جشنواره تئاتر کودک و نوجوان از یکم لغایت ششم تیرماه در همدان برگزار شد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند