مسئول واحد نمایش حوزه هنری چهارمحال و بختیاری عنوان کرد:
سه اثر صحنه‌ای از سوی واحد نمایش استان حمایت خواهند شد

02:000

نمایش‌های «رد سوز برف و باد از بن استخوان‌های یخ‌زده»، «اون شب خونه چه خبر شد؟» و «کافور» به عنوان سه نمایش پذیرفته شده فراخوان اجرای عموم واحد نمایش حوزه هنری چهارمحال و بختیاری معرفی شدند.
به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، مسئول واحد نمایش حوزه هنری چهارمحال و بختیاری گفت: فراخوان تولید و اجرای عموم نمایش «صحنه‌ای و خیابانی» از سوی واحد هنرهای نمایشی حوزه هنری چهارمحال و بختیاری با هدف حمایت از تولید آثار فاخر نمایشی تیرماه سال جاری منتشر شد.

امین بسیم افزود: بیش از ۱۵ اثر صحنه‌ای و خیابانی از هنرمندان استان مورد ارزیابی قرار گرفت که در پایان نمایش‌های «رد سوز برف و باد از بن استخوان‌های یخ‌زده» به کارگردانی سعید جوانبخت، «اون شب خونه چه خبر شد؟» به کارگردانی مسلم سلیمانیان چالشتری و «کافور» به کارگردانی سارا اسماعیلی برای حمایت تولید از سوی هیئت انتخاب حوزه هنری پذیرفته شد.

به گفته وی؛ آثار نمایش خیابانی به دلیل عدم احراز شرایط کمی و کیفی مورد تأیید قرار نگرفتند و حوزه هنری در نیمه دوم سال جاری از تولید ۳ اثر صحنه‌ای یاد شده حمایت خواهد کرد.

مسئول واحد هنرهای نمایشی حوزه هنری اظهار داشت: این آثار صحنه‌ای بر حسب بازبینی نهایی و ارزیابی کارشناسان از ۹۰/۰۰۰/۰۰۰ میلیون تا ۱۲۰/۰۰۰/۰۰۰ میلیون ریال حمایت مالی خواهند شد.

بسیم گفت: نمایش‌های صحنه‌ای تولید شده حوزه هنری به مدت ۱۰ شب در شهرکرد به روی صحنه خواهند رفت.

وی افزود: حمایت از تولید آثار با کیفیت هنرمندان تئاتر استان در دستور کار حوزه هنری است و واحد نمایش حوزه هنری استان به زودی از نخستین مجموعه نمایشنامه، نمایشنامه‌نویسان استان نیز رونمایی خواهد کرد.

گفتنی است، واحد نمایش حوزه هنری هر ساله از بیش از ۵ اثر نمایشی در ژانرهای مختلف حمایت خواهد کرد و تاکنون کارگاه‌هایی را با عنوان‌های کارگردانی، نمایش خلاق، نمایش کودک و نوجوان، نمایشنامه‌نویسی و … برگزار کرده است.

انتهای پیام/

 


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند