سه اثر سوره مهر در میان نامزدهای «جایزه قیصر امین‌پور»

01:340

«نارنج» سروده نفیسه‌سادات موسوی، «اثر» سروده اسماء سوری و «نسخه محرمانه» سروده سیدمحمدصادق آتشی، سه نامزد پنجمین دوره کتاب سال دفتر شعر جوان (جایزه قیصر امین‌پور) هستند.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، جایزه کتاب سال شعر دفتر جوان از سال ۸۵ آغاز به کار کرد و بعد از یک دوره توقف از سال ۸۷ به یاد قیصر امین‌پور (۱۳۳۸ تا ۱۳۸۶) شاعر نام‌آشنا، به کار خود ادامه داد. برگزاری این جایزه بعد از مدتی و از سال ۱۳۸۹ به دلیل تغییر مدیرعامل وقت دفتر شعر جوان (محمدرضا عبدالملکیان) متوقف شد و از سال ۹۶ با مدیریت جدید (بیوک ملکی) برگزار می‌شود.

شاعران متولد سال ۶۹ و ۶۹ به بعد که در سال ۹۹ کتاب شعر چاپ کرده‌اند، خود یا ناشران آثار آنها از ۲۲ خرداد تا ۱۵ شهریور ۱۴۰۰ وقت داشتند با ارسال آثار خود (از هر کتاب چهار جلد) به دفتر شعر جوان در این جایزه شرکت کنند. کتاب‌هایی که برای شرکت در این جایزه ارسال می‌شدند، باید مجموعه مستقل شاعر، چاپ اول و به خط و زبان فارسی بود. این آثار از بین ۵۳ عنوان کتاب ارسال شده به دبیرخانه انتخاب شده‌اند.

«نارنج» مجموعه غزل‌های نفیسه سادات موسوی، «اثر» سروده اسماء سوری از مجموعه شعر‌های معنا‌گرا هستند که با شمارگان ۱۰۰۰ نسخه و ۸۰ صفحه چاپ شده‌اند.

«نسخه محرمانه» مجموعه اشعار سیدمحمدصادق آتشی شامل مجموعه غزل‌های آیینی، عاشقانه و رباعی است. ویژگی برجسته این مجموعه پرداختن به عاشقانه‌های مذهبی است که کتاب را برای زوج‌های جوان خواندنی می‌کند. این کتاب در ۱۴۴ صفحه با شمارگان ۱۲۵۰ نسخه منتشر شده‌ است.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند