سلسله برنامه‌های شب شعر بین‌المللی «القدس لنا» برگزار می‌شود

01:040

دفتر هنر و ادبیات بیداری با همکاری مؤسسه أدبنا و مؤسسات و انجمن‌های ادبی عربی مقاومت محور در خارج كشور، سلسله برنامه‌های شب شعر بین‌المللی «القدس لنا» را برگزار می‌کند.
به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، به‌مناسبت روز جهانی قدس و در راستای همبستگی با ملت فلسطین برای رهایی قدس شریف از چنگال رژیم غاصب و کودک‌کُش صهيونيستی، شب شعر بین‌المللی «القدس لنا» کار خود را از امروز آغاز می‌کند و تا ۲۴ اردیبهشت‌ماه همزمان با روز نکبت، با حضور شاعرانی از کشورهای لبنان، عراق، سوریه، یمن، فلسطین، تونس، عمان و کویت هر روز ساعت ۱۹ از فضای مجازی در اینستاگرام برگزار و پخش خواهد شد.

اولین نشست این سلسله شب شعر عصر امروز یکشنبه ۱۹ اردیبهشت‌ماه همزمان با ۲۶ ماه مبارک رمضان ۱۴۴۲ با حضور شاعران ایرانی و عراقی برگزار و از صفحه اینستاگرامی @adabo_na پخش خواهد شد.

این شب شعر تا روز نکبت ادامه خواهد داشت و در روز پایانی یعنی ۲۴ اردیبهشت‌ماه، همه شاعران کشورهای شرکت‌کننده از جمله ایران، لبنان، عراق، سوریه، یمن، فلسطین، تونس، عمان و کویت دور هم جمع خواهند شد و از تأثیرگذارترین شاعران این سلسله نشست‌های شب شعر تقدیر به عمل می‌آید.

سلسله برنامه‌های شب شعر بین‌المللی «القدس لنا» با اهداف: ایجاد ارتباط نخبگانی با شعرای محور مقاومت خارج از کشور، هم‌افزایی در راستای حمایت از مسئله فلسطین و قدس و معرفی جنایت‌های رژیم صهیونیستی و همچنین تولید محتوای مشترک میان شعرای ایرانی و شعرای خارجی و ایجاد شور، نشاط و انگیزه در ایجاد زمینه و ظرفیت بین المللی ادبی و شعری در راستای صهیونیسم‌ستیزی و استکبارستیزی برگزار می‌شود.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند