سردیس شهید مرتضی آوینی در بجنورد رونمایی شد

02:000

سردیس سید شهیدان اهل قلم «مرتضی آوینی» همزمان با هفته هنر انقلاب اسلامی و با حضور استاندار خراسان شمالی و جمعی از مسئولین در خانه فرهنگ شهرداری بجنورد رونمایی شد.

به  گزارش روابط عمومی حوزه هنری، در این آیین که با حضور جمعی از مسئولان استان در خانه فرهنگ شهرداری بجنورد برگزار شد، حجت الاسلام سید محمد افشین‌فر دبیر جبهه مردمی فرهنگی و اجتماعی خراسان شمالی در حاشیه این مراسم با بیان این که تا وقتی هنرمندانی داشته باشیم که حرفه‌شان هنر و اندیشمندانی داشته باشیم که کار حرفه‌ای آن‌ها اندیشه است نه هنرمندان توان ارائه کار هنری به جامعه خواهند داشت و نه اندیشمندان توان انتقال محتوا به جامعه دارند و هنر تبدیل به کالای لوکس می‌شود که تنها به کار عده‌ای خاص می‌آید، بر منزوجیت فکر و هنر تاکید کرد.

حجت الاسلام افشین‌فر ادامه داد: از این روی اگر هنر در اختیار اهل فن عالمی هم‌چون شیخ بهایی قرار بگیرد بنا را به گونه‌ای می‌سازد که زائر علی‌ بن موسی‌الرضا در سیر سرزمین سیری در جان داشته باشد ، همچنان که حکیم عمر خیام فلسفه خشک را شیرین می‌کند.

وی با اشاره به جایگاه سید شهیدان قلم از این که نسخه انقلاب اسلامی تنها در سیره و روش شهداء  پیدا می‌شود و ما باید این مسیر را پیدا کنیم، گفت: خوشبختانه خراسان شمالی حتی در دورترین نقاط استان بهره‌مند از نور شهداست.

حجت الاسلام افشین‌فر با بیان این که با اقدامات فرهنگی خوبی که حول اندیشه این بزرگمرد صورت می‌گیرد، کار ویژه انتقال مفاهیم و معارف اتفاق می‌افتد، به سخن  شهید آوینی که روایت فتح را برای مردم نساختم بلکه برای رزمندگان ساختم، تا رزمنده و جهادگر عرصه سازندگی هویت و جایگاه خود را ببیند و با روحیه قوی‌تری وارد شود، تصریح کرد: ما باید روایتگران خوبی از عرصه جهادهای امروزی باشیم به خصوص عرصه جهاد تبیین که برای جوان‌های ما تکلیف شده است.

این مراسم با حضور مدیران کل تبلیغات اسلامی، بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان شمالی، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) خراسان شمالی، نایب رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد و تعدادی ازمردم انقلابی برگزار شد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند