کاروان هنری روایت حبیب؛
سردیس سردار شهید سلیمانی در آبادان رونمایی و نصب شد

03:330

سردیس سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در قالب برنامه‌های «کاروان هنری روایت حبیب» در آبادان رونمایی و در فضای شهری نصب شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، «کاروان هنری روایت حبیب» صبح روز پنجشنبه ۲۵ آذرماه طبق رسم هر مقصد خود، سردیس سردار شهید حاج قاسم سلیمانی را رونمایی و نصب کرد. این سردیس که اثری از استاد مهدی قشقایی است مقابل کلیسای ارامنه آبادان نصب شد، کلیسایی که روزی محل آموزش و اعزام رزمنده‌های سپاه اسلام در دوران هشت سال دفاع مقدس بوده است.

کنار سردیس نصب شده سردار دل‌ها، سردیس دیگر هم‌رزمان ایشان در هشت سال دفاع مقدس نیز پیش از این مقابل کلیسای ارامنه آبادان نصب شده است. در این مکان سردیس شهدایی همچون سردار  شهید حمید قبادی‌نیا، شهید محمد پژکاله، شهید خسرو امینیان، شهید حمید طاهری خراسانی، شهید علیرضا آزادپور، شهید بابکن خاچاطوریان، مفقودالاثر سرلشکر خلبان حسین بهرام، شهید غلامحسین شیخ‌زاده کیانی، شهید اسماعیل زارعیان جهرمی، سردار شهید حبیب الله کریمی و شهید عبدالرضا بندپهن نیز نصب شده است.

*سردار خونین بال سنگر را به ما بسپار

هادی دشتی شاعر آیینی آبادان نیز در این مراسم شعری را به شهید حاج قاسم سلیمانی تقدیم کرد. متن این شعر چنین است:
سردار خونین بال سنگر را به ما بسپار
آماده‌ی جنگیم محور را به ما بسپار
پشت علی با رفتنت خالی نخواهد شد
مالک خیالت تخت، حیدر را به ما بسپار
هر چند شانه‌های او لرزید در سوگت
تاوان اشک و آه رهبر را به ما بسپار
بی‌دست افتادی درون خون خود اما
بر شیعه این سربند پیکر را به ما بسپار
آیین صهیون در سراشیب سقوط افتاد
چیزی نمانده مشت آخر را به ما بسپار
نقشه بدون نقش اسراییل دلچسب است
تدوین این طرح مصور را به ما بسپار

*راه این شهید بزرگوار ادامه دارد

امیر دریادار دوم تکاور دریایی سید مرتضی درخوران فرمانده تکاوران دریایی نداجا با حضور در این مراسم گفت: سردار سلیمانی همواره تأکید داشتند که ما ملت امام حسین هستیم و راه این شهید بزرگوار ادامه دارد. ما نیز این راه را ادامه خواهیم داد.

وی افزود: آنهایی که فکر می‌کردند با شهادت حاج قاسم سلیمانی مکتب ایشان به پایان می‌رسد در اشتباه بودند؛ چرا که نه تنها پایانی بر این راه نیست بلکه به عنوان الگویی برای ما چراغ روشنایی ادامه مسیر انقلاب اسلامی است.

درخوران ادامه داد: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران روز به روز بیش از پیش با اقتدار بیشتر به پاسداری از ملت ایران می‌پردازد. نمونه آن مقابله نیروی دریایی با ناوهای آمریکایی در جنوب کشور است که چندی پیش هم به واضح اقتدار و عزت ملی را به رخ جهانیان کشیدیم. چنین اقدامات قدرتمندانه تنها ناشی از پیروی نیروهای مسلح از مکتب امام حسین و ولایت‌مداری میسر خواهد بود که سردار شهید حاج قاسم سلیمانی هم پیرو همین مکتب بود.

گفتنی است، این مراسم رونمایی با حضور حمیدپور شهردار آبادان، قلی‌گشتی رئیس حوزه هنری آبادان، فرماندار آبادان، فرمانده سپاه آبادان و جمعی از عموم مردم برگزار شد.

گفتنی است، «کاروان هنری روایت حبیب» در دومین سالگرد شهادت سردار دل‌ها، شهید حاج قاسم سلیمانی، در ۱۰ استان کشور به اجرای برنامه‌های مختلف فرهنگی و هنری می‌پردازد. این رویداد فرهنگی و هنری که به همت بنیاد حفظ و نشر آثار شهید سپهبد قاسم سلیمانی (مکتب حاج قاسم) و با همکاری حوزه هنری انقلاب اسلامی برگزار می‌شود، از ۱۱ آذرماه ۱۴۰۰ به مدت یک ماه در ۱۰ استان مختلف اجرا خواهد شد. طی این رویداد فرهنگی، برنامه‌های متنوعی چون شب خاطره، شعرخوانی، سرود و موسیقی، نمایش فیلم و انیمیشن، اجرای تئاتر، نقالی و پرده‌خوانی، حماسه‌خوانی، رونمایی کتاب و برپایی نمایشگاه عکس و آثار تجسمی برگزار خواهد شد.

کرمان، اصفهان، زنجان، کردستان، خوزستان، بوشهر، هرمزگان، سیستان و بلوچستان و خراسان رضوی، استان‌های میزبان «کاروان هنری روایت حبیب» خواهند بود و اختتامیه این برنامه در تهران برگزار می‌شود.

«کاروان هنری روایت حبیب» که تاکنون حضور در شهرهای کرمان، اصفهان، زنجان و سنندج را تجربه کرده است، در ادامه سفرهای خود به آبادان آمده است و در ادامه به بوشهر سفر خواهد کرد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند