شجاعی‌طباطبایی در نمایشگاه آثار کارتون و کاریکاتور جواد علیزاده:
سبک خاص آمیخته با طنز از ویژگی‌های آثار علیزاده است

02:000

مدیر مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری در نمایشگاه «پایان» گفت: آثار علیزاده دارای تکنیک و سبک خاص و جذابی است و طنز دوست داشتنی بسیاری دارد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، سید مسعود شجاعی‌طباطبایی مدیر مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری در آیین افتتاحیه نمایشگاه آثار کارتون و کاریکاتور جواد علیزاده با عنوان «پایان» گفت: ۵۲ اثر با موضوع انقلاب با شیوه وقایع نگاری در این نمایشگاه در معرض دید علاقه‌مندان قرار گرفته است. بسیاری از این آثار در روزهای پیش از پیروزی و پس از آن متناسب با اتفاقات روز بلافاصله خلق شده است.

شجاعی‌طباطبایی افزود: برخی آثار پیش از پیروزی انقلاب خلق شده است که یکی از تکنیکی‌ترین آنها اثری با عنوان «پایان» یا «The End» است که پوستر نمایشگاه نیز از همان اثر کار شده است.

مدیر مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری افزود: برخی از این آثار در مرحله اول توسط رژیم پهلوی سانسور می‌شدند اما در ادامه و به دستور بختیار برای مقابله با چنین آثاری روزنامه‌ها تعطیل می‌شوند. پس از این رویداد آثار به صورت مخفیانه میان مردم پخش می‌شد.

شجاعی‌طباطبایی ادامه داد: عمده آثار این نمایشگاه به فرار شاه اشاره دارد که درماندگی شاه را نشان می‌دهد، چرا که حتی آمریکا به عنوان حامی و شریک شاه نیز آن را به سرزمین‌های خود نمی‌پذیرد. در ادامه نیز آثار به سمت تسخیر لانه جاسوسی و ایام پیش از هشت سال دفاع مقدس حرکت می‌کنند.

وی افزود: آثار علیزاده دارای تکنیک و سبک خاص و جذابی است و طنز دوست داشتنی بسیاری دارد.

شجاعی‌طباطبایی در پایان گفت: تمامی آثار به نمایش گذاشته شده در این نمایشگاه اصل است به این ترتیب مخاطب با آثار دست اول روبرو می‌شود. همچنین بسیاری از این آثار تا کنون دیده نشده است و در مجموعه‌هایی به چاپ نرسیده است.

گفتنی است، نمایشگاه آثار کارتون و کاریکاتور جواد علیزاده با عنوان «پایان» یکشنبه ۱۷ بهمن‌ماه در گالری ابوالفضل عالی به نشانی خیابان سمیه نرسیده به خیابان حافظ افتتاح شد. این نمایشگاه از ۱۸ الی ۲۷ بهمن‌ماه از ساعت ۹ تا ۱۸ روزهای شنبه تا چهارشنبه میزبان علاقه‌مندان خواهد بود.

انتهای پیام/

 


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند