مدیرکل تبلیغات اسلامی خوزستان مطرح کرد؛
سازمان تبلیغات اسلامی و حوزه هنری نسبت به جریان‌سازی و تولید فکر و اندیشه همکاری کنند

03:550

حجت‌الاسلام اخوان‌صباغ با تاکید بر ضرورت همکاری حوزه هنری و سازمان تبلیغات اسلامی گفت: این دو نهاد فرهنگی باید با همکاری هم مدلی را ایجاد کنند که منجر به جریان‌سازی و تولید فکر و اندیشه شود.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، حجت‌الاسلام مهدی اخوان‌صباغ مدیرکل تبلیغات اسلامی خوزستان در دیدار با محمد شهباز گهروئی رئیس حوزه هنری خوزستان، با تاکید بر ضرورت همکاری حوزه هنری و سازمان تبلیغات اسلامی اظهار کرد: این دو نهاد فرهنگی باید با همکاری هم مدلی را ایجاد کنند که منجر به جریان‌سازی و تولید فکر و اندیشه شود. باید از فرصت حاکمیتی و فضای ارتباطی که در اختیار داریم دو یا سه برنامه محوری و رویداد فرهنگی را رقم بزنیم.

وی اضافه کرد: تشکیل اربعین، انجمن شاعران، مجموعه رسانه‌ای، موکب‌ها، پخت غذای غدیر و … از جمله برنامه‌هایی است که توسط سازمان‌های فرهنگی ایجاد شد و با محوریت مردم همچنان با قدرت و انگیزه بهتر دنبال می‌شود.

حجت‌الاسلام اخوان صباغ با بیان اینکه باید با کمک حلقه‌های میانی برنامه هایی همچون آموزش‌، تشکیل انجمن‌ و مؤسسات فرهنگی هنری که هنر انقلاب اسلامی را توسعه می‌دهند را در دستور کار قرار دهیم تصریح کرد: خوزستان دارای ظرفیت‌های عظیم مردمی است که باید از آنها استفاده کرد.

وی با اشاره به اینکه در عین حفظ سنت‌ها باید به داشته‌های خود اضافه کنیم ادامه داد: باید تا زمانی که فرصت خدمت به انقلاب را داریم با تفکری درست داشته‌ای به داشته‌های خود اضافه کنیم که ماندگار باشد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خوزستان با بیان اینکه این ظرفیت را داریم که با هم چند برنامه متحد با رویکرد بین‌المللی درست کنیم گفت: باید با شناسایی و معرفی استعدادها از این ظرفیت‌ها برای پیشبرد اهداف فرهنگی و هنری هنر انقلاب اسلامی بهره‌مند شویم.

حجت‌الاسلام اخوان‌صباغ با بیان اینکه ظرفیت‌های خوبی به ویژه در بخش نیروی انسانی در خوزستان وجود دارد که امیدواریم بتوانیم با یک وحدت رویه و انسجام اقدامات مورد نظر را محکم به پیش ببریم یاد آور شد: ما باور داریم در یک جنگ فرهنگی پیچیده و ترکیبی قرار گرفته‌ایم که در این فضا نگاه ویژه به مردم و استفاده از ظرفیت‌های مردمی بسیار مهم است.

در این دیدار محمد شهباز گهروئی رئیس حوزه هنری خوزستان با اشاره به برنامه‌های حوزه هنری استان اظهار کرد: تمرکز ما در حوزه هنری بر شناسایی و تقویت حلقه‌های میانی نُه‌گانه شامل هنرهای تجسمی، نمایشی، تصویری، تاریخ شفاهی، شعر، داستان، موسیقی و سرود، رسانه و اندیشه و ۴۳ مجموعه مردمی و تولیدات بر مبنای دو عرصه پایداری مردمی و پیشرفت مردم پایه است.

رئیس حوزه هنری خوزستان هنر را بهترین ابزار برای معرفی انقلاب اسلامی و آرمان‌های آن دانست و اضافه کرد: خود را موظف می‌دانیم منویات رهبری را در راستای هنر انقلابی دنبال و هنرمندان متعهد را حمایت و به مردم معرفی کنیم.

وی بر شناسایی و استفاده از ظرفیت استعدادهای هنری در ترویج هنر انقلابی تاکید کرد و افزود: برای ۲ تا سه سال آینده دو کلان موضوع مهم به نام پیشرفت مردم پایه و پایداری مردمی را دنبال می‌کنیم تا در کنار مسائل و آسیب‌های موجود به روایت پیشرفت مردمی خوزستان با ظرفیت‌های سرمایه انسانی، امکانات و زیرساخت‌های فعلی آن با زبان هنر بپردازیم.

شهبازگهروئی با اشاره به نقش موثر حلقه‌های میانی، این نقش را در حوزه ادبیات و هنر بسیار پررنگ دانست و ابراز کرد: شناسایی، شبکه‌سازی و حمایت از برنامه‌های فرهنگی و هنری حلقه‌های میانی از مهم‌ترین راهبردهای حوزه هنری خوزستان است.

وی با تاکید بر تولید محتوای هنر انقلابی بر اساس سند زیست‌بوم فرهنگی استانی در راستای معرفی مناطق مختلف بومی اذعان کرد: حوزه هنری خوزستان با توانمندسازی هنرمندان استان در رشته‌های مختلف تلاش می‌کند تا آثاری حرفه‌ای در این زمینه تولید شود.

رئیس حوزه هنری خوزستان خاطر نشان کرد: پرورش هنرمندان نوجوان و جوان انقلابی در دستور کار حوزه هنری است تا از طریق این هنرمندان آثار فاخر و موثری ذیل موضوعات و مسائل انقلاب اسلامی خلق و منتشر شود.

وی همچنین در بازدید مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی استان از ساختمان جدید حوزه هنری استان عنوان کرد: کاربری ساختمان جدید ایجاد فضاهای کار اشتراکی برای حلقه‌های میانی فرهنگ و هنر خواهد بود.

شهباز گهروئی یاد آور شد: در طرح اولیه این ساختمان گالری هنری، آتلیه تولیدات هنری، کافه هنر، اتاق ایده‌پردازی، سالن اجتماعات و سالن کنفرانس دیده شده که در اختیار مجموعه‌های فعال مردمی قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند