ساختمان دفتر مردمی تعزیه استان خوزستان افتتاح شد

01:320

آیین افتتاح ساختمان دفتر مردمی تعزیه استان خوزستان با حضور مسئولان در شهرستان بهبهان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، محمد شهباز گهروئی رییس حوزه هنری خوزستان در حاشیه افتتاح ساختمان دفتر مردمی تعزیه خوزستان، با اشاره به بوم شناسی هنری در هر منطقه اظهار کرد: ما در حوزه هنری استان به دنبال حمایت از ظرفیت‌های هر شهرستان و تقویت حلقه‌های میانی هنری موجود در آن نقطه هستیم.

رئیس حوزه هنری خوزستان افزود: وظیفه خود را تقویت مزیت های هویتی مناطق مختلف با زبان هنر ادبیات میدانیم و برای این کار  به شناسایی زیست بوم فرهنگی و هنری هر منطقه می پردازیم.

وی تصریح کرد: بهبهان با قدمت بسیار کهن در عرصه تعزیه‌خوانی و فعالیت شخصیت‌های برجسته تاریخی در این عرصه نمونه‌ای از حمایت‌های هنری در سطح استان خوزستان است.

میثم خندانی نیز از حمایت‌های حوزه هنری خوزستان نسبت به احیا و شکوفایی هنر شبیه‌خوانی در سطح استان و همچنین بازگشایی دفتر تعزیه در خوزستان با هدف حمایت از این هنر ایرانی، اسلامی تقدیر کرد.

مسئول دفتر مردمی تعزیه استان خوزستان هدف از راه‌ندازی این دفتر را تولید، پژوهش و آموزش دانست و اضافه کرد: ما در این دفتر به دنبال ایجاد قرارگاه متمرکز تعزیه‌خوانی به جهت بازآفرینی و احیای این هنر دینی و شیعی هستیم.

وی خاطر نشان کرد: پیوند بین پیشکسوتان و جوانان مستعد و آموزش آنان به جهت ترویج هنر اسلامی به نسل‌های آینده از دیگر اهداف تاسیس این دفتر است.

در این مراسم طرفی مدیرکل روابط عمومی استانداری خوزستان، عیدی‌پور فرماندار و حجت‌الاسلام طواف امام جمعه شهرستان بهبهان حضور داشتند.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند