ساختمان جدید حوزه هنری استان مرکزی افتتاح شد

05:00

همزمان با سالروز شهادت شهید سید مرتضی آوینی و هفته هنر انقلاب اسلامی، ساختمان جدید حوزه هنری با حضور استاندار مرکزی افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، در این برنامه که صبح امروز ۲۳ فروردین‌ماه با حضور سید علی آقازاده استاندار مرکزی، حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر عباسی مدیرکل تبلیغات اسلامی استان و دکتر اتابکی مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مرکزی برگزار شد، رضا میرزایی رئیس حوزه هنری استان ضمن تبریک هفته هنر انقلاب اسلامی و گرامیداشت یاد و خاطره شهید سید مرتضی آوینی اظهار داشت: بیش از دو دهه از فعالیت نهاد حوزه هنری در استان مرکزی می‌گذرد، اما این نهاد متأسفانه از ابتدایی‌ترین امکانات سخت‌افزاری که همان ساختمان اداری باشد بی‌بهره بود.

وی در ادامه افزود: علیرغم اینکه نبود امکانات و تجهیزات سخت‌افزاری مانع فعالیت‌های هنری نشده بود و همواره در پیشبرد اهداف و رسالت تعریف شده از حوزه هنری در تلاش بودیم، اما با مشکلات بسیاری مواجه بودیم و در فضاهایی به خدمت‌رسانی مشغول بودیم که هیچ ارتباطی با فرهنگ و هنر نداشت.

میرزایی ادامه داد: پیش از این در حوزه هنری برای برگزاری جلسات، نمایشگاه‌های هنری، تمرین تئاتر و… کاملاً با مشکل مواجه بودیم که خوشبختانه با اهتمام استاندار محترم و همچنین رئیس محترم سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان ساختمان پزشکی قانونی استان در اختیار مجموعه حوزه هنری قرار گرفت.

وی عنوان کرد: با مبلغی که با کمک استان و ستاد حوزه هنری در تهران در اختیار ما قرار گرفت، توانستیم ساختمانی را که کارکردی غیر از فرهنگ و هنر داشت را به فضایی کاملاً اختصاصی و فرهنگی هنری تبدیل کنیم.

میرزایی در ادامه اذعان داشت: ویروس منحوس کرونا که سلامتی مردم را به خطر انداخته برای ما یک فرصت و هم یک تهدید به حساب آمد، فرصت از این بابت که در حین بازسازی ساختمان شاهد مراجعه هنرمندان به مجموعه نبودیم و تهدید از این جهت که پس از بازسازی انتظار آن را داشتیم که فضای ایجاد شده در اختیار هنرمندان قرار گرفته و به استمرار فعالیت‌های خود بپردازیم که متأسفانه آنگونه که انتظار می‌رفت میسر نشد.

رئیس حوزه هنری استان در پایان ضمن تشکر از استاندار مرکزی افزود: امروز با استقرار در محل جدید شاهد نگارخانه‌ای کاملاً تخصصی برای نمایش آثار هنرمندان، سالن‌های اجتماعات، کلاس‌های هنری، پلاتوهای تمرین تئاتر و…هستیم که ان‌شاءالله با ظرفیتی که ایجاد شده در دوران پساکرونا خدمات بهتری را به هنرمندان و مردم استان ارائه خواهیم کرد.

استقرار حوزه هنری در ساختمان جدید، استان مرکزی را از محرومیت فضاهای فرهنگی و هنری دور کرد

سید علی آقازاده استاندار مرکزی در مراسم افتتاحیه ساختمان جدید حوزه هنری استان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید سید مرتضی آوینی و هفته هنر انقلاب اسلامی اذعان داشت: مقام معظم رهبری به شهید آوینی محبت خاصی دارند و همواره در فرمایشات خود چنانچه بخواهند از هنرمندی متعهد نام ببرند، از شهید آوینی یاد می‌کنند.

وی در ادامه با گرامیداشت یاد شهید سپهبد صیاد شیرازی افزود: یاد و خاطره این شهدای بزرگوار و شهدایی که مثل شهید آوینی در ارائه فرهنگ انقلاب اسلامی تلاش کردند و آرمان‌های انقلاب را به نسل‌های بعدی و نسلی که دفاع مقدس را ندیده و یا در آن دوران در خردسالی به سر می‌بردند منتقل کردند، همواره در اذهان و دل‌های ما جاودان خواهد ماند.

وی در ادامه با سپاس از مجموعه حوزه هنری استان اظهار داشت: فضا و محیطی که امروز مشاهده شد، نسبت به یک سال پیش که در اختیار پزشکی قانونی استان بود کاملاً متفاوت شده و به هیچ عنوان انتظار مشاهده چنین فضایی نداشتم که مدیریت صحیح و صرفه‌جویی و تلاش مجموعه حوزه هنری استان کاملا ستودنی است.

استاندار مرکزی در ادامه گفت: استان مرکزی در حوزه هنر و اندیشه در سطح استان از لحاظ امکانات سخت‌افزاری از قبیل نگارخانه، پلاتوی تئاتر و … واقعاً استان فقیری محسوب می‌شود و امکانات فعلی نیز نیاز به بروزرسانی و گسترش دارند، همچنین حوزه هنری نیز در فضایی به فعالیت مشغول بود که به هیچ عنوان با هنر و فرهنگ سنخیتی نداشت، چه بسا استعدادهایی که به دلیل نبود فضا شکوفا نشد، خوشبختانه با این جابجایی و استقرار حوزه هنری در ساختمان جدید، ما یک پله از محرومیت فضای فرهنگی فاصله گرفتیم و در وانفسایی که نیازمند فضای فرهنگی و هنری بودیم و بنده نیز به هیچ عنوان انتظار مشاهده چنین فضایی نداشتم، یک کار مدیریتی به معنای واقعی صورت گرفت و یک فضای بسیار خوب و مناسبی تحویل هنرمندان استان شد

آقازاده در ادامه با سپاس از شورای برنامه‌ریزی استان عنوان کرد: برای این جابجایی حدود دو سال تلاش کردیم تا این اتفاق صورت بگیرد تا امروز شاهد چنین فضایی باشیم و بخشی از مشکلات سخت‌افزاری هنرمندان استان را برطرف کنیم.

وی در ادامه گفت: حوزه هنری با استقرار در ساختمان جدید باید فعالیت جدیدی را آغاز کند و این اتفاق سرآغاز یک برنامه کاملاً متفاوت در جامعه هنری ما باید محسوب شود و اکنون که این امکانات را پیدا کردیم، ان‌شاءالله در دوران پساکرونا این محل باید به محل رفت و آمد هنرمندان تبدیل شود و هنرمندان استان اینجا را منزل خود بدانند.

استاندار مرکزی در پایان اظهار داشت: در جغرافیای جدید حوزه هنری استان فرصت خدمت‌گذاری برای همکاران حوزه هنری ایجاد شده و باید بتوانیم از این شرایط و بضاعت پیش آمده بهره‌برداری کرده و علاوه بر تربیت هنرمندان تلاش خود را برای گسترش فرهنگ دینی، اسلامی و انقلابی مضاعف کنیم و با تولید آثار هنری فاخر علاوه بر رفع نیاز مردم استان از ایجاد نشاط فرهنگی نیز نباید غافل شد.

رونمایی از تولیدات جدید حوزه هنری استان مرکزی

همزمان با سالروز شهادت شهید سید مرتضی آوینی و هفته هنر انقلاب اسلامی از سه کتاب جدید تولیدی حوزه هنری استان با حضور استاندار مرکزی رونمایی شد.

کتاب‌های «داستان‌های نقره‌ای»، «یکی شبیه خودم»، «شعرهای نقره‌ای» در برگیرنده منتخبی از اشعار و داستان‌های شاعران و نویسندگان جوان استان هستند که توسط حوزه هنری استان به چاپ رسیده و در صبح روز دوشنبه ۲۳ فروردین‌ماه رونمایی شد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند