«زیر چتر خورشید» عصر شعری با عطر حرم رضوی در همدان برگزار شد

01:450

سومین عصر شعر ماهانه با عنوان «زیر چتر خورشید» در حوزه هنری استان همدان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، سومین عصر شعر ماهانه با عنوان «زیر چتر خورشید» با موضوع ویژه دهه کرامت و امام رضا (ع) سه‌شنبه ۳۱ خردادماه امسال، ساعت ۱۷ در حوزه هنری استان همدان برگزار شد.

با قرار گرفتن «دهه کرامت» در خردادماه و در پاسخ به فیلم موهِن علیه امام مهربانی‌ها، شاعران همدانی علاوه بر موضوعاتی چون «امام خمینی(ره)»، «مقاومت و پایداری»، «آبادان، قلب شکسته ایران» و «کودکان کار »به خوانش شعرهایشان با موضوع امام رئوف (علیه السٌلام) خواهند پرداختند.

در این محفل ادبی شاعرانی چون میرهاشم میری، جواد نوری ، حجت یحیوی، مهدی طراوتی توانا، ریحانه نوری، مریم برزگر، کمال امرایی، سیدحسام حسینی، سید کمال حسینی، مرتضی جهانی مقدم، فرشاد سپهرپور، لیلا واحدی، محمودی گیو، مریم زرنشان و … از شهرستان‌های مختلف استان حضور داشتند.

استاد جواد محقق به عنوان میهمان ویژه این برنامه، استان همدان را دارای جایگاه ویژه در عرصه شعر کودک و نوجوان در کشور دانست و گفت: استان همدان با پشتوانه فرهنگی غنی در حوزه شعر و ادبیات در کشور شاخص است و برگزاری این محافل ادبی و عصر شعر نیز علاوه بر ایجاد رقابت بین شعرا، ایجاد همدلی و هم افزایی نیز می کند.

این شاعر، پژوهشگر، نویسنده و منتقد ادبی به توصیه همیشگی خود مبنی بر عدم چاپ کتاب در جوانی و چگونگی آغاز فعالیت ادبی اشاره کرد و افزود: به شعرا و نویسندگان جوان پیشنهاد می کنم که حتما از چاپ آثار خود در مجلات و نشریات فعالیت حرفه ای خود را آغاز و پس از پختگی در عرصه ادبی اقدام به چاپ کتاب کنند.

این محفل ادبی در ساختمان جدید حوزه هنری استان همدان برگزار شد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند