در هشتمین نشست زبان شناخت بررسی می شود؛
زبان فارسی در منظومه فکری رهبر معظم انقلاب اسلامی

01:070

هشتمین نشست ازسلسله ‌نشست‌های «زبان‌شناخت» با موضوع « زبان فارسی در منظومه فکری رهبر معظم انقلاب اسلامی» به همت دفتر پاسداشت زبان فارسی حوزۀ هنری، ساعت ۱۴ تا ۱۶ دوشنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ با سخنرانی دکتر محمدحسن مقیسه، پژوهشگر و استاد دانشگاه و مؤلف کتاب امین زبان فارسی، در سالن طاهره صفارزادۀ حوزۀ هنری برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، زبان، یکی از مؤلفه‌های مؤثر در هویت بخشیدن به تمدن و فرهنگ هنر کشور است. زبان فارسی که بیش از هزار سال سابقه کتابت در فرهنگ بشری دارد و توانسته است از رهگذرمتون منثور و منظوم خود، آثار مانایی خلق کند، همواره در نگاه بلند ادبا و رهبران فهیم کشور، عزیز بوده است و عظیم.

رهبر معظم انقلاب اسلامی که از سنین نوجوانی به موضوع ادبیات، چه با مطالعه داستان‌ها و رمان‌ها، و چه با سیر در اشعار شاعران، مأنوس بوده‌اند، به خوبی به نقش زبان در پویایی و ماندگاری آثار ادبی پی برده‌اند. از سوی دیگر، امروزه بر کسی پوشیده نیست که زبان کارکرد سیاسی و بین المللی نیز دارد و یکی از مقولات وحدت سیاسی هر کشور می تواند محسوب شود.

نشست «زبان فارسی در منظومه فکری رهبر معظم انقلاب اسلامی» که با سخنرانی دکتر محمد حسن مقیسه برگزار می‌شود، گزارشی از نقطه نظرها، دیدگاه‌ها، کوشش‌ها و دغدغه های رهبر فرزانه انقلاب در باره حفظ و گسترش زبان فارسی در داخل و خارج از کشوراست.
این برنامه به صورت زنده از آپارات و صفحه مجازی حوزه هنری به نشانی‌های زیر نیز پخش خواهد شد:

www.aparat.com/hozehonari

Instagram.com/h.z.farsi

این نشست در خیابان سمیه، نرسیده به حافظ، حوزۀ هنری، سالن طاهره صفارزاده برگزار می‌شود و حضور در آن برای عموم آزاد است.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند