زارعی: تأثیرگذاری تولیدات نمایشی در حوزه هنری باید در سطح ملی باشد

04:270

رئیس مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری گفت: حوزه هنری متولی تئاتر کشور نیست، اما بخشی از تئاتر کشور توسط این نهاد انقلابی مدیریت می‌شود که می‌بایست این وظیفه را به خوبی به انجام رسانیده و گامی مفید و تأثیرگذار برای تئاتر کشور برداشت که این مهم میسر نخواهد شد مگر با خلق آثاری فاخر و هنرمندانه. به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، به همت واحد هنرهای نمایشی حوزه هنری استان مرکزی، نشست هم‌اندیشی هنرمندان تئاتر استان مرکزی با کوروش زارعی رئیس مرکز هنرهای نمایشی و سید مصطفی موتورچی مدیر دفتر تئاتر بچه های مسجد حوزه هنری در اراک برگزار شد.

در این نشست که صبح روز چهارشنبه 1 بهمن‌ماه با حضور تنی چند از فعالان و هنرمندان تئاتر استان دایر شد، رضا میرزایی رئیس حوزه هنری استان ضمن خیرمقدم به میهمانان حاضر در جلسه اظهار داشت: شیوع بیماری کرونا متأسفانه موجب تعطیلی فعالیت‌های هنرمندان تئاتر شد و عملاً از تولیدات آثار نمایشی محروم شده‌ایم، اما این تعطیلی اجباری می‌بایست فرصتی برای افزایش دانش هنرمندان با مطالعات و تحقیقات باشد.

وی در ادامه افزود: حضور استاد زارعی رئیس محترم مرکز هنرهای نمایشی را در جمع هنرمندان مغتنم دانسته و امید آن داریم اینگونه نشست‌ها که همراه با هم‌افزایی و تبادل نظرات است، گامی مؤثر در پیشبرد اهداف حوزه هنری و تولیدات آثار نمایشی را به دنبال داشته باشد.

در ادامه هنرمندان ناصر کریمی‌نیک، سید محمد محمدی، حسین جهانگیری، شهرام سلطانی، عبدالحسن اطمینان‌زاده، شهاب پیر ولی، مهدی دریایی، جواد شریفی ، اسماعیل مجللی و… به بیان دیدگاه‌ها و نظرات خود پیرامون تئاتر استان مرکزی پرداختند.

تأثیرگذاری تولیدات نمایشی در حوزه هنری باید در سطح ملی باشد

کوروش زارعی رئیس مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری در جمع هنرمندان تئاتر استان مرکزی اظهار داشت: حضور بنده و گفت‌وگو با هنرمندان تئاتر استان‌ها، بهانه‌ایست که در حد بضاعت خودمان گامی برای پیشرفت تئاتر کشور برداریم .

وی در ادامه با تأکید بر اینکه تولیدات نمایشی حوزه هنری باید در سطح کشوری تاثیرگذار واقع شود، افزود: حوزه هنری متولی تئاتر کشور نیست، اما بخشی از تئاتر کشور توسط این نهاد انقلابی مدیریت می‌شود که می‌بایست این وظیفه را به خوبی به انجام رسانیده و گامی مفید و تأثیرگذار برای تئاتر کشور برداشت که این مهم میسر نخواهد شد مگر با خلق آثاری فاخر و هنرمندانه.

زارعی در ادامه اظهار داشت: حوزه هنری پیش از این نیز خدمات قابل توجهی داشته که با همدلی هنرمندان استان‌ها توانستیم خدمات ارزنده‌ای در عرصه هنرهای نمایشی داشته باشیم.

این هنرمند تئاتر و سینما بیان کرد: نقطه نظرات هنرمندان استان‌ها برای ما ارزشمند خواهد بود و برای پیشرفت تئاتر کشور، هنرمندان استان‌ها ما را از نظرات خود بی‌نصیب نگذارند.

وی در ادامه با اشاره به تئاتر در استان مرکزی افزود: استان مرکزی در عرصه نمایش و تعزیه از بضاعت بسیار خوبی برخوردار است. هنرمندان بسیاری از دانشکده تئاتر اراک فارغ‌التحصیل و تحویل جامعه هنری کشور شده‌اند.

وی با اشاره به برگزاری جشنواره نمایش‌های کوتاه صحنه گفت: همکاران بنده در استان مرکزی در 9 دوره جشنواره استانی تئاتر کوتاه صحنه را برگزار کرده‌اند که افزوده‌ای بر ظرفیت تئاتر این استان است و باید مطالعات برگزاری این جشنواره در سطوح منطقه‌ای و ملی صورت بگیرد.

زارعی در پایان با اشاره به هنر شبیه‌خوانی در استان مرکزی بیان کرد: این استان علاوه بر بحث تئاتر صحنه‌ای در عرصه هنر فخیم و ارزشمند شبیه‌خوانی و نقالی نیز آوازه بسیار خوبی از خود نشان داده و هم اکنون شبیه‌خوانان ورزیده‌ای در این استان حضور دارند که در سطوح ملی شناخته شده هستند، بنابراین از این ظرفیت‌های ارزشمند باید بهره‌برداری کرد.

افتتاح پلاتوی تمرین ماه در اراک

همزمان با سفر کوروش زارعی رئیس مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری، پلاتوی تمرین تئاتر حوزه هنری استان افتتاح شد.

رضا میرزایی رئیس حوزه هنری استان مرکزی در این خصوص اظهار داشت: حوزه هنری استان تا کنون از جزئی‌ترین امکانات سخت‌افزاری جهت تولید نمایش بی‌بهره بود که خوشبختانه با استقرار در ساختمان جدید، علی‌رغم اینکه فضایی آنچنان ایده‌آل محسوب نمی‌شود، اما از شرایط مناسب‌تری برخوردار است و تلاش کردیم فضایی در خور شأن هنر و هنرمندان استان تقدیم شود که پلاتوی تمرین تئاتر نیز در این ساختمان تشکیل و مجهز شد و هنرمندان تئاتر استان از این ظرفیت جهت تولیدات آثار نمایشی بهره‌مند خواهند شد.

وی در ادامه افزود: این پلاتو که به «پلاتوی ماه» نام‌گذاری شده، توسط رئیس محترم مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری افتتاح و به هنرمندان تئاتر استان تقدیم شد.

کوروش زارعی رئیس مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری نیز ضمن اظهار خرسندی از این رویداد فرهنگی اظهار داشت: بضاعت مالی اندک حوزه هنری مانع فعالیت‌های هنری نخواهد شد و بنده و همکارانم در مراکز استانی نسبت به حمایت از آثار فاخر نمایشی در خدمت هنرمندان هستیم.

زارعی در ادامه از نمایشگاه عکس 9 دوره جشنواره استانی نمایش‌های کوتاه صحنه نیز که توسط حوزه هنری استان طی سال‌های 89 تا 98 در اراک برگزار شد بازدید کرد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند