با اجرای مراسم معنوی ویژه؛
رویداد آموزشی تئاتر مردمی بچه های مسجد در لرستان آغاز به کار کرد

04:480

نخستین سلسله رویداد آموزشی تئاتر مردمی بچه های مسجد (محرابیان) ویژه مربیان مساجد به میزبانی لرستان در خرم آباد آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، در آیین افتتاحیه این برنامه که عصر شنبه ۲۱ خردادماه برگزار شد به صورت ویژه به گرامیداشت یاد و خاطره زنده یاد هنرمند فقید عرصه تئاتر استان لرستان «اسفندیار ملایری» اختصاص یافت و به پاس سالها تلاش ها و زحمات ایشان در عرصه بازیگری از خانواده این هنرمند تجلیل شد.

سخنرانی کوروش زارعی مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری، سامان سپهوند رییس حوزه هنری لرستان، حضور خادمان بارگاه حرم امام رضا (ع) و اجرای مولودی خوانی؛ پخش کلیپ از فعالیت های هنری زنده یاد «اسفندیار ملایری» و تجلیل از خانواده این هنرمند فقید از بخش های این برنامه بود.

نخستین سلسله رویداد آموزشی تئاتر مردمی بچه های مسجد( محرابیان) ویژه مربیان مساجد به میزبانی لرستان از امروز درخرم آباد آغاز و به مدت سه روز ادامه خواهد داشت.

در این برنامه مربیان گروه تئاتر بچه های مسجد استان های خوزستان، کردستان، ایلام و کرمانشاه حضور دارند.

 

رییس حوزه هنری لرستان: از فعالیت های فرهنگی هنری در مساجد حمایت می کنیم

رییس حوزه هنری استان در آیین افتتاحیه نخستین سلسله رویداد آموزشی تئاتر مردمی بچه های مسجد( محرابیان) ویژه مربیان مساجد در خرم آباد گفت: یکی از رویکردهای حوزه هنری حمایت از انجام فعالیت های فرهنگی هنری در مساجد است.

سپهوند با تبریک میلاد با سعادت امام رضا (ع) تصریح کرد: مسجد همواره در جوامع اسلامی منشا آثار بزرگ و جریانات و حرکتهای مهم و تاثیر گذار بوده است. مسجد به عنوان یک پایگاه دین، عبودیت و معرفت میتواند برای جامعه انقلابی ما منشا حرکات و برکات بزرگ و ماندگار بشود؛ اگر این خصلت و ویژگی مسجد با هنر، آن هم هنر تئاتر آمیخته شود فرصت ویژه و خاصی ایجاد خواهد کرد.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: مسجد سنگر انقلاب اسلامی است و این نگرش در حوزه هنری به صورت جدی پیگیری خواهد شد و اهتمام جدی برای آن وجود دارد.

وی با اشاره به تاثیر گذاری هنر نمایش در انتقال مفاهیم و اثر بخشی آن افزود: هنر تئاتر در انتقال پیام و سخن انقلاب به مخاطبان تاثیر بسزایی دارد.

سپهوند با اشاره به اینکه لرستان میزبان برگزاری نخستین سلسله رویداد آموزشی تئاتر مردمی بچه های مسجد است ابراز امیدواری کرد: برگزاری این کارگاههای آموزشی با هدف ارتقای کمی و کیفی فعالیت ها در عرصه هنرهای نمایشی و ارتقا سطح کیفی و پیشبرد اهداف حوزه در توسعه فعالیت های آموزشی در مساجد موثر واقع شود.

وی در ادامه یاد آور شد: سعادتی است که این مراسم با سالروز ولادت حضرت رضا (ع) مقارن است. رییس حوزه هنری لرستان در پایان با گرامی داشت یاد و خاطره زنده یاد اسفندیار ملایری از سالها تلاش و فعالیت های این هنرمند فقید تجلیل کرد.

 

مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری: تئاتر بچه های مسجد آینده جریان ساز تئاتر کشور است

کوروش زارعی مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری در آیین افتتاحیه نخستین سلسله رویداد آموزشی منطقه ای تئاتر بچه های مسجد در خرم آباد گفت:تئاتر بچه های مسجد آینده جریان ساز تئاتر کشور است. رویداد تئاتر بچه های مسجد سالهاست که به صورت جدی فعالیت خود را آغاز کرده و آینده درخشانی را پیش رو خواهد داشت.

وی تصریح کرد: فعالیت موثر و چشمگیر تئاتر بچه های مسجد موجب شد افراد حسود و بدخواه در جبهه فرهنگی مقابل شما این فعالیت هنری را متحجرانه بدانند؛ این نشان می دهد عرصه هنر تئاتر بچه های مسجد جریان ساز بوده و به وظیفه خود به درستی عمل کرده است.

مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری در ادامه؛ با بیان اینکه آینده تئاتر کشور در دستان شماست؛ تصریح کرد: هنرمندانی که در این عرصه فعالیت دارند باید به این باور برسند که در تئاتر و تمامی فعالیت های فرهنگی نه تنها در کشوری بلکه در عرصه های بین المللی می توانند موفق باشند.

زارعی در ادامه به برنامه ریزی های و‌سند چشم انداز مرکز هنرهای نمایشی اشاره کرد و گفت: ما در تئاتر بچه‌های مسجد به دنبال اهداف بزرگی هستیم و سند چشم‌انداز ۹ ساله‌ای برای این رویداد در نظر گرفته ایم. این سند در سه دوره سه ساله برنامه‌ریزی شده که اگر به تمام زوایای آن به درستی عمل شود، جریان فرهنگی تئاتر کشور را رقم می زند.

وی اضافه کرد: این سند در بخش های مختلف علمی؛ اجرایی؛ آموزشی و تولیدی برنامه ریزی شده که خروجی آن پرورش استعدادها و خلاقیت های هنری در عرصه های مختلف سینمایی؛ تلویزیونی و تئاتر خواهد بود.

زارعی در ادامه با اشاره روند برگزاری سلسله رویداد آموزشی منطقه ای تئاتر بچه های مسجد گفت: این رویداد از استان قم آغاز و پس از مازندران، هم اکنون لرستان میزبان سومین دوره آموزشی کارگاهی تربیت مربیان بچه های مسجد است.

وی تصریح کرد: آخرین دوره آموزشی نیز در مشهد برگزار خواهد شد و امید که با برنامه ریزی های صورت گرفته و انجام فعالیت های کارگاهی شاهد تحولات چشمگیر و خلاقانه ای در این عرصه باشیم.

در این مراسم معنوی که به مناسبت میلاد پرنور امام رضا (ع) در تالار ماه حوزه هنری لرستان اجرا شد، خادمان حرم رضوی در مراسم حضور یافتند و با پرچم متبرک بارگاه و مولودی خوانی حال و هوای معنوی ویژه ای به مراسم بخشیدند.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند