رونمایی ۹ عنوان کتاب از تولیدات حوزه هنری استان سمنان

03:510

همزمان با هفته هنر انقلاب اسلامی، ۹ عنوان کتاب از تولیدات حوزه هنری استان سمنان رونمایی شد.
به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، به مناسبت هفته هنر انقلاب اسلامی، صبح روز دوشنبه ۲۳ فروردین‌ماه، مراسم رونمایی ۹ عنوان کتاب از تولیدات حوزه هنری استان، به صورت زنده و از طریق فضای مجازی در محل سالن جلسات حوزه هنری استان سمنان برگزار شد.

در ابتدای این مراسم، سرپرست حوزه هنری استان سمنان، ضمن گرامیداشت یاد و نام شهید آوینی و تبریک هفته هنر انقلاب اسلامی گفت: مراسم رونمایی آثار و تولیدات حوزه هنری استان، در سال گذشته و به صورت حضوری پیش‌بینی شده بود که متأسفانه به دلیل شیوع ویروس کرونا، چندین بار زمان اجرای آن تغییر کرد و نهایتاً به هفته هنر انقلاب موکول شد و امروز هم به ناچار این مراسم به شکل غیر حضوری و مجازی برگزار شد.

مصطفی حسینی افزود: در تهیه و تولید کتاب‌هایی که امروز رونمایی می‌شوند، مسئولان دفاتر آفرینش‌های ادبی، فرهنگ و مطالعات پایداری و آموزش و پژوهش و دیگر همکاران حوزه هنری استان، نقش ارزشمندی داشتند که جا دارد از زحمات و تلاش‌های همه همکاران، نهایت تقدیر و تشکر را داشته باشم.

وی بیان کرد: آثار دیگری از نویسندگان و شاعران و پژوهشگران در دفاتر تخصصی حوزه هنری استان در نوبت چاپ قرار دارد و برخی دیگر نیز در دست تولید است که امیدواریم به زودی منتشر و در دسترس علاقه‌مندان قرار گیرد.

در ادامه مراسم، مدیر مرکز فرهنگ و مطالعات پایداری معاونت راهبری استان‌های حوزه هنری کشور، طی سخنانی کوتاه، ضمن تبریک ایام گفت: رونمایی از آثار مختلف تولید شده در حوزه هنری استان سمنان که حاصل تلاش همکاران این استان در دفاتر تخصصی مرتبط است، رویداد مبارکی است که جای تقدیر دارد.

محمد قاسمی‌پور با اشاره به اهمیت ثبت خاطرات دوران دفاع مقدس گفت: ادبیات، سینما و تئاتر نیاز دارد که تصاویر دقیق و واقع‌گرایی از روزهای آغازین جنگ تحمیلی ارائه شود که در این بین تولید آثاری همچون کتاب «فرود» که جنبه انحصاری داشته و در ارائه تصاویر روزهای ابتدایی جنگ، منحصر به فرد است، بیشتر احساس می‌شود.

معاون فرهنگی و هنری حوزه هنری استان سمنان نیز در ادامه برنامه، با تبریک هفته هنر انقلاب گفت: تولید آثار فاخر و ارزشمند در حوزه هنری استان، نتیجه همراهی نویسندگان و شاعران توانمند هم استانی است که جای تشکر و قدردانی دارد.

محسن یعقوبی افزود: در سال جاری نیز با رویکرد جدیدی که اتخاذ شده و در راستای سند تحول حوزه هنری است، در کنار سایر فعالیت‌ها، تولید آثار نویسندگان، شاعران، پژوهشگران و همه هنرمندان استان را نیز با جدیت دنبال خواهیم کرد و امیدواریم با ریشه‌کن شدن ویروس کرونا، همچون گذشته به شکل حضوری در خدمت هنرمندان عزیز باشیم.

مهدی زارع مسئول دفتر آفرینش‌های ادبی حوزه هنری استان سمنان نیز در ادامه به موفقیت برخی از این کتاب‌ها در جشنواره‌های مختلف ادبی کشور در سال گذشته اشاره کرد و گفت: آثار نویسندگان و شاعران حوزه هنری استان سمنان شایسته دیده شدن و درخشش بیشتری است که امیدواریم در آینده‌ای نزدیک شاهد این اتفاق باشیم.

در ادامه این مراسم ضمن رونمایی کتاب‌ها، نویسندگان و شاعران به ارائه توضیحاتی در خصوص آثار خود پرداختند.

شایان ذکر است کتاب‌های: «این دل همیشه تنگ» مجموعه شعر سپید سروده «مهرناز نصیری» توسط انتشارات سوره مهر،

«دریاست خانه ما» مجموعه شعر کودک سروده نیره کاشی و تصویرگری مهدیه ملکی توسط انتشارات سوره مهر کودک و نوجوان(مهرک)،

«فرود» خاطرات خودنوشت ابوطالب ملاجعفری با تنظیم و تدوین محمداسماعیل حاجی‌علیان توسط نشر زمزم سحر،

«بچه دانه» مجموعه شعر کودک سروده طیبه شامانی و تصویرگری پرنیا ناصری توسط گروه کودک و نوجوان انتشارات علمی و فرهنگی،

«فقط جای تو خالی‌ست» مجموعه شعر نوجوان، سروده طیبه شامانی و تصویرگری امین سلیمانی توسط گروه کودک و نوجوان انتشارات علمی و فرهنگی،

«وقتی مهربانی به صورتت چنگ می‌زند» مجموعه داستان کوتاه نوجوان، نوشته فاطمه سرمشقی توسط گروه کودک و نوجوان انتشارات علمی و فرهنگی،

«کلاغ سرما خورده» شعر کودک، سروده دکتر حسن یعقوبی با تصویرگری فاطمه معدن‌شکاف، توسط انتشارات سوره مهر کودک و نوجوان(مهرک)،

«اسکندر و شاخ هایش» داستان نوجوان، توسط انتشارات سوره مهر کودک و نوجوان(مهرک)،

و «کله آهنی» رمان ویژه رده سنی بالای ۱۳ سال، توسط انتشارات سوره مهر کودک و نوجوان(مهرک) منتشر شده است.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند