رونمایی کتاب و پوستر فیلم «محمد ایرانی» در یزد

02:000

پوستر فیلم «محمد ایرانی» و کتاب زندگی‌نامه این شهید نخبه یزدی با حضور استاندار یزد رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، مهران فاطمی استاندار یزد با خانواده شهید مبارز محمدحسین رمضانخانی (محمد ایرانی) دیدار و از کتاب زندگی‌نامه و خاطرات شهید به نویسندگی وحید حُسنی هنزایی و پوستر فیلم مستند این شهید رونمایی کرد.

«محمد ایرانی»؛ عنوان فیلم مستند زندگی حماسی و فعالیت‌های سیاسی، انقلابی و مبارزاتی این شهید عرصه علم و پژوهش است که به همت حوزه هنری انقلاب اسلامی استان یزد در دست تولید است.

این فیلم به تهیه کنندگی و کارگردانی مصطفی ملاحسینی، مدیریت تولید محمدصادق کوچک‌زاده و پژوهش و نویسندگی وحید حُسنی به سه زبان فارسی، عربی و انگلیسی تولید می‌شود.

در این مراسم همچنین از کتاب «محمد ایرانی» که به زندگی‌، خاطرات و جایگاه علمی و مبارزاتی شهید رمضانخانی در دوران پیش از انقلاب اسلامی و اوایل انقلاب به ویژه خدمات و مجاهدت‌های وی در ایجاد اتحاد و انسجام جبهه مقاومت در لبنان می‌پردازد، رونمایی شد.

این کتاب به زودی توسط حوزه هنری استان یزد روانه بازار نشر خواهد شد.

به گفته وحید حُسنی نویسنده کتاب، شهید رمضانخانی اولین فردی بود كه اوایل بهمن ۱۳۵۷ در زمان نخست وزيری بختيار با کمک دوستان و همفكران خود، سفارت رژیم پهلوی در لبنان را تسخير کرد و پس از پایين كشيدن عكس شاه و محو آثار و علائم طاغوتی از اتاق­های سفارت، عكس امام خمينی و علائم جمهوری اسلامی را جايگزين آن­ها كرد.

این شهید نخبه علمی و جهادی از دوستان صمیمی امام موسی صدر و شهید دکتر مصطفی چمران بود.

وی در زمان رژِیم ستمشاهی به توصیه آیت‌الله صدوقی(ره) با همراهی شهید پاکنژاد به اتریش سفر کرد و در دانشگاه اینسبروک در رشته فیزیک اتمی مشغول تحصیل شد و سپس برای ادامه مبارزات علیه رژیم طاغوت و ادامه تحصیل به لبنان رفت.

وی در روز ۱۲ تيرماه ۱۳۵۹ و پیش از شروع جنگ تحمیلی، هنگام بازگشت از شركت در آخرين امتحانات رشته دكترای فيزيک اتمی در مقابل دانشگاه بیروت توسط مزدوران حزب بعث عراق ترور شد و به فيض شهادت نائل آمد.

در این دیدار محمدصادق کوچک‌زاده سرپرست حوزه هنری یزد و جمعی از مسئولان و هنرمندان حضور داشتند.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند