رونمایی کتاب و نمایش رادیویی «فریاد رهایی» در اردبیل/ نشر خطبه امام حسین(ع) در منا یک وظیفه ولایی است

01:080

افضلی‌فرد رییس کانون هم‌اندیشی انقلاب اسلامی اردبیل گفت: نشر خطبه امام حسین(ع) در منا یک وظیفه ولایی برای پاسداری از ولایت است.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، به مناسبت ایام شهادت حضرت امام حسین(ع) و شهدای کربلا، آیین رونمایی از کتاب و نمایش رادیویی «فریاد رهایی» با موضوع خطبه منا حضرت سیدالشهدا(ع) روز پنج‌شنبه ۱۳ مرداد ماه ۱۴۰۱ با حضور جمعی از مدیران کل دستگاه‌های اجرایی استان و مردم اردبیل در نگارخانه خطایی بقعه شیخ صفی‌الدین اردبیلی برگزار شد.

مصطفی افضلی فرد رییس کانون هم‌اندیشی انقلاب اسلامی در این مراسم گفت: کتاب «فریاد رهایی» یک اثر فاخر با منابع معتبر در خصوص خطبه سید الشهدا(ع) در منا است و در این مجموعه تلاش شده تا این امر مغفول مانده از فراز کلام امام حسین(ع) در خصوص تبعیت از ولایت تبیین شود.

رییس کانون هم‌اندیشی انقلاب اسلامی تصریح کرد: این کانون به همت اندیشمندان و صاحبنظران تلاش دارد تا در خصوص ترویج و تبلیغ این روایت حماسی اهتمام داشته باشد و از همه نیز می‌خواهیم تا این خطبه را در سراسر جهان نشر دهند.

وی با اشاره به اینکه نشر خطبه امام حسین(ع) در منا یک وظیفه ولایی برای پاسدار از حریم ولایت است، اظهار داشت: امام حسین(ع) یک شخصیت جهانی است و باید پیام ایشان در این خطبه نیز در سطح جهان منتشر شود. کتاب «فریاد رهایی» به ۱۲ زبان زنده دنیا نیز در حال ترجمه است و در ۱۲۶ کشور برای تبلیغ و ترویج منتشر و توزیع خواهد شد.

افضلی‌فرد افزود: این خطبه هم اکنون نیز لرزه بر اندام دشمنان اسلام می اندازد و یک خطبه تاریخی برای تبعیت از ولایت و تبیین راه امامت و ولایت است.

در پایان این مراسم از عوامل این اثر تجلیل و کتاب و نمایش رادیویی «فریاد رهایی» نیز رونمایی شد.

کتاب و نمایش رادیویی «فریاد رهایی» به نویسندگی «ایرج فتحی جلفا» به همت کانون هم‌اندیشی انقلاب اسلامی و با حمایت حوزه هنری استان، صدا و سیمای مرکز اردبیل، ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان، اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، اداره کل تبلیغات اسلامی استان و اداره کل اوقاف و امور خیریه استان منتشر شده است.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند