رونمایی و نمایشگاه آثار کتاب «سماع نقوش» در اصفهان

01:030

نمایشگاه آثار کتاب «سماع نقوش» شامل طرح های نگارگری از آثار میثم نیلی است که در روز جمعه در گالری نقش خانه اصفهان افتتاح می شود.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، نمایشگاه «سماع نقوش» شامل آثار نگارگری میثم نیلی است که در کتابی به همین نام نیز آمده است، در این نمایشگاه علاوه برآثاری که عرضه شده اند، کتاب «سماع نقوش» نیز که شامل ۱۱۲ طرح نگارگری است رونمایی می شود.

طرح های این کتاب برای هنرجویان صنایع دستی، نگارگری، گل و مرغ، تذهیب، نقشه فرش، معرق، منبت، گچبری، تابلو فرش و … کاربرد ویژه خواهد داشت.

نمایشگاه کتاب «سماع نقوش» در ساعت ۱۶ الی ۱۹ روز جمعه ۱۶ اردیبهشت ماه در گالری نقش خانه حوزه هنری استان اصفهان واقع درخیابان آمادگاه، روبروی مهمانسرای عباسی، پردیس سوره افتتاح می شود.

این نمایشگاه جهت بازدید عموم تا ۲۸ اردیبهشت ماه دایر می باشد و علاقه مندان می توانند از ساعت ۱۰ صبح الی ۱۸ همه روزه از این نمایشگاه بازدید کنند.

گفتنی است، میثم نیلی دارای کارشناسی ارشد نقاشی ایرانی و درجه یک دکترای نقاشی ایرانی است، وی سالها به عنوان مدرس در دانشگاه هنر اصفهان و دیگر مراکز هنری به آموزش نقاشی ایرانی پرداخته است، نخستین اساتید وی در این زمینه پدر و پدربزرگش بوده اند.

وی تالیف کتاب های «قدم به قدم تا نگارگری امروز»، مجموعه آثار طراحی «نقش دل» و دو مجموعه آثار نگارگری را نیز در کارنامه خود دارد، وی همچنین عضو نقاشان ارمنستان، عضو موسسه هنرهای تجسمی ایران، عضو انجمن نگارگری ایران، عضو هنرمندان صنایع دستی و … است.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند