به دست پدر شهید مدافع حرم؛
رونمایی فراخوان دومین رویداد نمایشی تئاتر بچه های مسجد چهارمحال و بختیاری

02:540

فراخوان دومین سلسله رویدادهای نمایشی تئاتر مردمی بچه های مسجد چهارمحال و بختیاری به دست پدر شهید مدافع حرم محمد حسن قاسمی رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، احسان قائدی رئیس حوزه هنری چهارمحال و بختیاری در این آیین گفت: فراخوان دومین سلسله رویدادهای نمایشی و همایش‌های استانی تئاتر مردمی بچه‌های مسجد به منظور ایجاد زمینه‌ رشد و اعتلای هنری گروه‌های نمایشی در مساجد و همچنین توسعه‌ فراگیر فعالیت‌های تئاتر مردمی بچه‌های مسجد در استان منتشر شده است.

وی افزود: وی اهداف اصلی این فراخوان  را  فعال‌سازی و سازماندهی گروه‌های تئاتر مردمی بچه‌های مسجد در سراسر استان، ارائه‌ی راهنمایی، آموزش و هدایت گروه‌ها جهت ارتقاء کیفی فعالیت‌های نمایشی، تولید نمایش توسط گروه‌ها متناسب با فضا و ظرفیت‌های اجرای مسجدی، برنامه‌ریزی، حمایت و تشویق گروه‌ها جهت اجرای نمایش‌های تولید شده در مساجد محله، شهر، استان و کشور و جذب حداکثری مخاطبان مردمی در تمامی گروه‌های سنی اعلام کرد.

وی اظهار داشت: نمایشنامه های از سوی دفتر تئاتر مردمی بچه های مسجد تهیه شده که گروه های نمایشی هم  از این نمایشنامه ها و می توانند استفاده کنند و هم میتوانند در موضوعاتی چون اقتباس از قصص قرآنی؛ زندگی پیامبران و ائمه اطهار، مفاهیم برآمده از قرآن، نهج البلاغه، روایات و احادیث ائمه اطهار، سخنان و سیره بزرگان دین، اقتباس از کتاب‌های داستان، رمان، خاطرات و تاریخ شفاهی با موضوعات انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، مناسبت‌های‌مذهبی؛ ملی و انقلابی در استان و سرگذشت مساجد استان (نقش مساجد استان در پیروزی انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، محله و جامعه و همچنین معرفی نامداران و نام‌آوران عرصه‌های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی استان چهارمحال و بختیاری)بعد از ارائه به دبیرخانه جشنواره و تایید جهت شرکت آماده سازی و  در جشنواره شرکت نمایند.

وی اظهار داشت تمامی گروه‌های تئاتر مسجدی با ارائه‌ی معرفی‌نامه از سوی هیئت امنای مسجد یا امام جماعت مساجد می‌توانند در این رویداد حضور داشته باشند.

رئیس حوزه هنری گفت: گروه های که در این فراخوان اجرا میکنند همه باید در مساجد محله ها و شهر های خود ۱۰ اجرای عموم داشته باشند.

وی یاد آور شد از گروه های  که از سوی هیات بازبین انتخاب شده و  ۱۰ اجرای خود را در محله ها و شهر ها خود رفته باشند بین سه تا پنج میلیون تومان حمایت مالی خواهد شد.

رئیس حوزه هنری گفت: نمایش‌ها باید تک‌جنسیتی بوده و قابل اجرا در مسجد و یا محوطه‌ی وابسته به مسجد  را داشته باشند.مدت زمان نمایش‌ها باید حداقل ۱۵ دقیقه و حداکثر ۲۵ دقیقه باشد.اعضای گروه‌های اجرایی بایستی از بین نوجوانان و جوانانی باشند که در مسجد محل یا کانون فرهنگی و هنری مرتبط با مسجد محل خود فعالیت دارند.

قائدی افزود: گروه های که قصد شرکت در این جشنواره را دارند باید تا ۲۵ آذر ماه در سایت www.artfest.ir  ثبت نام کنند و گروه های منتخب در اسفند ۱۴۰۱ در جشنواره استانی به رقابت خواهند پرداخت.

فراخوان منتشر شده ۲۵ آبان همزمان با آغاز جشنواره تئاتر استان چهارمحال و بختیاری در منزل شهید مدافع حرم محمد حسن قاسمی رونمایی شد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند