رونمایی از کتاب نویسنده اردبیلی با عنوان «مقدس اردبیلی»

01:020

کتاب «مقدس اردبیلی» به همت نویسنده اردبیلی رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، مراسم رونمایی از کتاب «مقدس اردبیلی» با حضور مسئولین فرهنگی استان و علاقه‌مندان به ادبیات و اهالی محله نیار در سالن آمفی تئاتر مجتمع فرهنگی محقق اردبیلی محله نیار برگزار شد.

در این برنامه فرهنگی و هنری، حبیب یزدانی نویسنده کتاب اظهار کرد: این کتاب برای گروه سنی نوجوانان تدوین و گردآوری شده که با حضور اهالی فرهنگ و هنر مسئولان و مدیران فرهنگی شاهد رونمایی این اثر ارزشمند هستیم.

یزدانی با اشاره به شخصیت محقق و مقدس اردبیلی را در تراز بین‌المللی و جهانی، خاطرنشان کرد: از این شخصیت برجسته عالم اسلام حقیقه‌الشیعه به زبان ترکی باقی مانده که خود منبع ارزشمند برای تولید آثار فاخر در این زمینه است.

وی گفت: حجت‌الله عینی به عنوان تصویرگر و زهرا دلاورقوام به عنوان گردآورنده منابع و تحقیق یاریگر ما در تولید این کتاب بودند که در دوهزار جلد به چاپ رسیده و در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفته است.

این نویسنده اردبیلی بیان کرد: از آن جهت که این شخصیت پاکدامن بوده او را مقدس اردبیلی می‌نامند و همواره مطالعه و تحقیق داشته و از این رو شخصیت او را محقق نیز نام نهادند.

یزدانی گفت: این شخصیت پارسای عالم تشیع با ارجح دانستن مطالعه بر سایر مستحبات حتی در سفرهای زیارتی نیز سعی می‌کرد تا این وجهه شخصیتی خود را حفظ کرده و از آن صیانت کند.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند