رونمایی از کتاب نمایشنامه «حریر» در مازندران

02:000

تازه‌ترین تولید هنرهای نمایشی حوزه هنری مازندران با عنوان «حریر» اثر بهناز دوستی رونمایی شد.
به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، دوشنبه 2 دی‌ماه، کتاب نمایشنامه «حریر» اثر بهناز دوستی کارگردان و نویسنده مازندرانی رونمایی شد.

مهدی معصومی گرجی رئیس حوزه هنری مازندران در حاشیه این رویداد با بیان اینکه انگیزه بالای نویسندگان جوان استان برای خلق آثار نمایشی قابل ستایش است، عنوان کرد: جای خرسندی است که هر ساله هنرمندانی به جمع نویسندگان استان اضافه می‌شوند، به‌ویژه اینکه بانوان این مسئولیت مهم و ارزشمند را عهده‌دار می‌شوند.

یاسر محمودی برنتی مسئول هنرهای نمایشی حوزه هنری مازندران نیز در این رونمایی گفت: یکی از ضعف‌های مراکز فرهنگی در استان، نداشتن برنامه‌ای منظم جهت حمایت از آثار مکتوب و نمایشنامه‌های هنرمندان است که حوزه هنری استان چند سالی است که با رویکرد حمایت از نمایشنامه‌های بومی چندین اثر را تولید کرده است.

بهناز دوستی نویسنده «حریر» با اشاره به انگیزه خود از خلق این آثار گفت: من لزوماً به دنبال نمایش مشکلات و دشواری‌های زندگی انسان‌ها نیستم، بلکه معتقدم انسان در تاریکی‌های زندگی خود ضمن شناخت توانمندی و ظرفیت‌های وجودی‌اش به رشد و تعالی می‌رسد و این چیزی است که ما اغلب از آن غافل هستیم.

گفتنی است، کتاب حریر شامل دو نمایشنامه با همین نام و نمایشنامه «سه و چهارده» است که در داستان نخست، نویسنده روایت جدال سه زن چشم براه بر سر بازگشت پیکر یک شهید را نشان می‌دهد. تقابلی که از مشکلات سابق آغاز می‌شود و در نهایت به صلح و آشتی می‌انجامد و معلوم می‌شود که این شهید فرزند مادری است که چندی پیش از دنیا رفته و اینک این سه زن باید مسئولیت تشییع آن را عهده‌دار شوند.

همچنین «سه و چهارده» نقدی ظریف و طنازانه از زبان جوانی است که پیشتر در فضای جبهه و جنگ فعالیت داشته و در ادامه مشخص می‌شود که این داستان در یک توقف زمانی از نگاه یک شهید روایت می‌شود.

شایان ذکر است بهناز دوستی متولد 1371 ساری، بازیگر، نویسنده و کارگردان، نویسندگی و کارگردانی بیش از10 اثر نمایشی را عهده‌دار بوده و کسب عناوین برگزیده در بخش‌های مختلف از جشنواره‌های سراسری تیرنگ (دو دوره)، استانی و ملی بسیج را در کارنامه خود دارد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند