رونمایی از کتاب «روزی که در اتاق عمل گریستم» در آبادان

03:000

به منظور تجلیل از زحمات کادر درمان در دوران کرونا و شهدای سلامت، آیین شب خاطره مدافعان سلامت و همچنین رونمایی از کتاب «روزی که در اتاق عمل گریستم» در سینما آزادی آبادان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، به همت حوزه هنری انقلاب اسلامی دفتر آبادان و مؤسسه فرهنگی تفکر ناب، مراسم شب خاطره مدافعان سلامت،سه‌شنبه ۲۵ آبان‌ماه در سینما آزادی آبادان برگزار شد.

در این آیین از کتاب «روزی که در اتاق عمل گریستم» به نویسندگی دکتر ایرج محجوب رونمایی شد. این کتاب برگرفته از خاطرات دکتر محجوب در سه ماه حصر آبادان در جنگ تحمیلی و خدمات ارزنده کادر درمان در آن دوران است.

همچنین در این آیین از سه خانواده شهدای مدافع سلامت و مادر خادم‌الشهدای آبادان مرحوم حاج احمد یلالی تجلیل شد.

در این مراسم شهریار قلی‌گشتی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در خصوص تقدیر از زحمات کادر درمان عنوان کرد: پیرو سخنان مقام معظم رهبری که کادر پزشکی و درمان را در شیوع بیماری کرونا به عنوان مدافعان خط مقدم مبارزه با این بیماری مورد خطاب قرار دادند، حوزه هنری انقلاب اسلامی آبادان نیز به عنوان پیش‌قراول جبهه انقلاب فرهنگی تصمیم داشت طی آیینی از این عزیزان تقدیر و تشکر کند.

مدیر حوزه هنری خوزستان دفتر آبادان ادامه داد: با توجه به شرایط حاکم ناشی از این بیماری که حدود ۲ سال با آن درگیر بودیم، موقعیتی برای تقدیر از زحمات کادر درمان پیش نیامد که خوشبختانه بعد از گذشت این مدت با توجه به اینکه این بیماری هم روند کاهشی پیدا کرده توانستیم با همکاری و تعامل جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی و حوزه هنری آبادان و مؤسسه فرهنگی تفکر ناب این مراسم را برگزار کنیم.

وی با بیان اینکه کادر درمان در هر شرایطی در خط مقدم جبهه سلامت حضور داشته اضافه کرد: در راستای برگزاری آیین شب خاطره مدافعان سلامت از تهران مشاوره گرفتیم و به این نتیجه رسیدیم که از کتابی تحت عنوان «روزی که در اتاق عمل گریستم» به نویسندگی دکتر ایرج محجوب که خود در سه سال اول جنگ خودشان در این منطقه حضور داشت، در این آیین رونمایی کنیم.

قلی‌گشتی از جمع‌آوری خاطرات مدافعان سلامت در دوران کرونا خبر داد و تصریح کرد: اکنون در حوزه هنری انقلاب اسلامی آبادان در حال گردآوری خاطرات مدافعان سلامت هستیم، چراکه در دوران کرونا اتفاقات بسیار زیادی برای کادر درمان رخ داد و ما نیز در نظر داریم با این کار کتابی را به چاپ برسانیم تا از مجاهدت‌ها و رشادت‌های این عزیزان تقدیر و تشکری کرده باشیم.

همچنین در ادامه «رضا مردانی» با تقدیر از زحمات کادر درمان در دوران شیوع بیماری کرونا اظهار کرد: دفاع جانانه این عزیزان موجب شد تا بسیاری از بیمارانی که به سختی نفس می‌کشیدند و بیماری سختی را متحمل می‌شدند به آرامش برسند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سازمان منطقه آزاد اروند افزود: طی بیش از یک سالی که گذشت همه ما مرهون و مدیون دفاع جانانه این مدافعان سلامت هستیم که همانند همان مدافعان دوران دفاع مقدس مقاومت کردند و با بازگویی خاطراتشان، سختی‌های کار و مجاهدت‌های صورت گرفته را نشان دادند.

وی با تقدیر از برگزارکنندگان آیین شب خاطره مدافعان سلامت ابراز کرد: جا دارد از زحمات مدیر حوزه هنری انقلاب اسلامی دفتر آبادان و همه کسانی که برای برگزاری این مراسم زیبا و شایسته تلاش کردند و زحمت کشیدند تا گوشه‌ای از مجاهدت‌ها و رشادت‌های کادر درمان را به تصویر بکشند، تشکر و قدردانی کنم.

انتهای پیام/

 


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند