رونمایی از پوستر فراخوان جشنواره شعر عطر سیب

03:000

به مناسبت دهه بصیرت و مقاومت از پوستر فراخوان جشنواره شعر عطر سیب در خوزستان رونمایی شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، محمدشهباز گهروئی رئیس حوزه هنری خوزستان در جلسه رونمایی از پوستر فراخوان جشنواره شعر عطر سیب به مناسبت دهه بصیرت و مقاومت اظهار کرد: 9 دی روز اتحاد ملت ایران بود و نباید از آن غافل شد، در این روز هر کسی با هر تفکر و نگاه سیاسی، اجتماعی و فرهنگی حضور یافت و یک خط مرزی میان آنهایی که با اصل نظام مشکل داشتند و آنهایی که خارج از این فضا بودند، ایجاد کرد.

وی با بیان اینکه ۹ دی روز اتحاد ملت ایران بود و نباید از آن غافل شد گفت: ۹ دی یک رویداد مردمی بود و از این رو باید مردمی بودن آن حفظ شود.

رئیس حوزه هنری خوزستان با بیان اینکه عده‌ای سعی دارند 9 دی را حزبی کنند در حالی که این رویداد خارج از بحث جناحی و سیاسی روی داد و متعلق به همه ملت ایران است افزود: در 22 بهمن و دهه فجر نیز همه مردم به این نقطه وحدت‌آفرین رسیدند.

وی گفت: حوزه هنری جهت گرامیداشت 9 دی طبق رسالتی که بر عهده دارد یک رویدادی هنری تعریف کرده، چرا که معتقدیم هر جریانی اگر باید یک اتفاق هنری رقم بخورد، ماندگارتر می‌شود.

شهبازگهروئی با اشاره به اینکه حوزه هنری در این راستا جشنواره شعر بسیج فرهنگیان را با عنوان عطر سیب تعریف کرده است ادامه داد: موضوعات این جشنواره فتنه و بصیرت، استکبارستیزی، ولایت‌مداری و حضور همیشه در صحنه مردم است.

وی با بیان اینکه بخش ویژه این جشنواره نیز محبوبیت سردار سلیمانی در بخش مردم، نقش سردار سلیمانی در عزت ملی، نقش سردار سلیمانی در تحقق تمدن اسلامی است اذعان کرد: این جشنواره در قالب شعر کلاسیک و نو برگزار و مهلت ارسال آثار تا 10 دی است و آثار برتر به صورت کتابچه‌ای چاپ می‌شود.

«حجت‌الاسلام علی قربانی» نیز با تبریک ولادت با سعادت حضرت زینب (س) پیام آور نهضت حسینی عنوان کرد: رویداد 9 دی 2 بعد اصلی دارد که یکی فتنه و واکاوی فتنه و دوم حضور مردم در این حماسه است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خوزستان با بیان اینکه بعد از 9 دی مقام معظم رهبری فرمودند فتنه‌های بزرگتری در راه است ابراز کرد: این یک واقعیت است و امروز جامعه ما مبتلا به فتنه‌های بزرگتری است از این رو باید توانایی تشخیص فتنه را داشته باشیم و مطالبه کنیم روی آن کار شود.

وی با اشاره به اینکه ما به عنوان خدمتگزار مسائل دینی و انقلابی وظیفه داریم برنامه‌های مربوط به جریان 9 دی را جهت پیوند بصیرتی پررنگ‌تر برگزار کنیم یاد آور شد: بهترین ابزار برای این موضوع هنر است و بهترین و تأثیرگذارترین هنر در این راستا نیز شعر است.

لازم به ذکر است، علاقه‌مندان به شرکت در جشنواره عطر سیب می‌توانند آثار خود را به صورت فایل word با فونت bnazanin در پیام‌رسان ایتا یا واتس آپ به شماره 09039765701 با قید نام و نام خانوادگی، نام شهرستان، شماره تماس کدپرسنلی ارسال کنند.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند