رونمایی از موشن‌گرافی «بابا شیرعلی» در فارس

03:0030

از تازه‌ترین اثر تصویری حوزه ایثار و شهادت فارس در تجلیل از شهید شیرعلی سلطانی شهید شاخص سال هنرمندان فارس رونمایی به عمل آمد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، آیین رونمایی از این اثر به عنوان تازه‌ترین تولید واحد هنرهای تصویری حوزه هنری فارس، در منزل شهید شیرعلی سلطانی و با حضور خانواده این شهید و رئیس و کارشناسان سازمان بسیج هنرمندان استان برگزار شد.

عبدالرضا قیصری معاون فرهنگی هنری حوزه هنری فارس، ضمن اشاره به این مطلب اظهار داشت: حوزه هنری فارس در سال‌های اخیر توانسته هر سال به نام مبارک شهدای شاخص هنرمند سال اثری تولید کند.

وی افزود: ساخت دو مستند برای شهید دکتر علیرضا فیروزی شهید شاخص هنرمند سال 1397 و شهید هاشم خوش اندام شهید شاخص هنرمند سال 1398، از جمله برگ‌های افتخارات هنرمندان حوزه هنری فارس برای عرض ارادت به ساحت ارجمند شهداست.

قیصری ادامه داد: امسال در قالبی متفاوت، اثر موشن‌گرافی با محوریت زندگی خانوادگی شهید سلطانی و ارتباط این شهید عزیز با فرزندانش را تولید کردیم.

فرزند شهید شیرعلی سلطانی نیز در این مراسم به نمایندگی از خانواده شهید سلطانی اظهار داشت: می‌دانیم که برای خلق یک نقاشی روزها و ماه‌ها وقت صرف می‌شود و برای یک اثر انیمیشن بارها و بارها این زحمت تکرار می‌شود.

وی افزود: اثر حاضر بسیار ارزشمند است و در یک زمان کوتاه سه خاطره از سه دختر شهید را در قالبی هنرمندانه با هم تلفیق کرده و تصویری دلنشین و ارزشمند از ارتباط ما با پدر را ارائه می‌کند که جا دارد بابت آن از هنرمندان این گروه تشکر کنیم.

وی اظهار داشت: از اینکه به یاد شهدا هستید سپاسگزاریم و امیدواریم خداوند توفیق حرکت در مسیر شهدا را از شما و ما نگیرد.

هنرمند به جای شعار و سخنرانی حرفش را با زبان هنر بیان می‌کند

کارگردان اثر موشن‌گرافی «بابا شیرعلی» اظهار داشت: استقبال خانواده شهید سلطانی از این اثر فراتر از هر جایزه و تقدیر برای من و تیم هنری این اثر ارزشمند است.

محمدحسن محمودی در حاشیه آیین رونمایی از این اثر اظهار داشت: ساخت سالانه یک اثر تصویری برای شهید شاخص هنرمند سال باعث افتخار واحد هنرهای تصویری حوزه هنری فارس است.

وی افزود: خوشبختانه در دو سال اخیر برای شهید دکتر علیرضا فیروزی شهید شاخص هنرمند سال 1397 و شهید هاشم خوش اندام شهید شاخص هنرمند سال 1398 دو اثر مستند توسط هنرمندان ساخته شده است.

کارشناس مسئول هنرهای تصویری حوزه هنری فارس اظهار داشت: در این اثر و در زمانی کوتاه سه خاطره از سه دختر بزرگوار این شهید عزیز را در قالبی هنری با هم تلفیق کردیم تا بتوانیم تصویری دلنشین و ارزشمند از ارتباط خانواده با شهید را ارائه کنیم.

وی ادامه داد: کار هنرمند دادن شعار نیست و قرار نیست سخنرانی کنیم، ما کارمان را در اثر هنری‌مان ارائه کردیم و خوشحالیم که مفهومی مانند سبک زندگی و سیره شهدا که گاهی اوقات در برخی آثار سبب شعاری شدن کار می‌شود اینجا به صورت هنری بیان شده است.

محمودی تصریح کرد: این کار فقط محصول کار یک نفر نیست یا نمی‌توان آن را به یک واحد نسبت داد. مجموعه‌ای کنار هم قرار گرفته‌اند و به عنوان یک کار تیمی آن را به سرانجام رسانده‌اند و واحد هنرهای تصویری حوزه هنری هم تمام قامت پشت کار بوده است.

وی در پایان اظهار داشت: امیدواریم این باب خیر همواره برای حوزه هنری و واحد هنرهای تصویری گشوده بماند و ما بتوانیم در سال‌های آتی نیز با خلق اثری هنری به تکریم شهید شاخص هنرمند سال بپردازیم.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند