رونمایی از مجموعه خاطرات آیت‌الله مهمان‌نواز

01:420

کتاب «آن یار صادق» خاطرات مرحوم آیت‌الله مهمان‌نواز همزمان با سومین سالگرد ارتحال ایشان در مصلای امام خمینی (ره) بجنورد رونمایی شد.
به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، معاون فرهنگی حوزه هنری خراسان شمالی با بیان این که مجموعه «آن یار صادق» به قلم «علیرضا حجتی» به رشته تحریر درآمده است، گفت: این مجموعه روز جمعه و همزمان با سومین سالگرد ارتحال آیت‌الله مهمان‌نواز نماینده مردم خراسان شمالی در مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه سابق بجنورد با حضور تنی چند از مسئولان در مصلای امام خمینی (ره) بجنورد رونمایی شد.

اکرم صدیقی افزود: این مجموعه شامل مصاحبه‌های مکتوب و تصویری آیت‌الله مهمان‌نواز و نقل خاطراتی از ایشان است.

وی خاطرنشان کرد: این مراسم از شبکه اترک و در قالب برنامه «پیام آدینه» پخش شد.

حبیب‌الله مهمان‌نواز متولد ۱۳۰۵ در روستای کاریزک کنارکال از توابع شهرستان نیشابور در استان خراسان رضوی است و در ۱۸ شهریور ۱۳۵۹، با حکم بنیانگذار جمهوری اسلامی به عنوان امام جمعه بجنورد منصوب شد و پس از حدود ۳۳ سال اقامه نماز در این شهر، به دلیل کهولت سن و وضعیت جسمانی ضعیف، از این سمت کناره‌گیری کرد و در تاریخ ۲۳ تیر ۱۳۹۱، آخرین نماز جمعه بجنورد به امامت خود را در مصلی امام خمینی اقامه و با مردم بجنورد خداحافظی کرد. آیت‌الله مهمان‌نواز دوم اردیبهشت ماه ۱۳۹۷ پس از یک دوره تحمل درد و رنج بیماری و کهولت سن به ملکوت اعلی پیوست و پیکرش در جوار امامزاده سید عباس موسی بن جعفر (ع) بجنورد به خاک سپرده شد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند