رونمایی از دو اثر نقاشی در گلزار شهدای بوشهر

02:460

آیین رونمایی از دو اثر غلامرضا احمدزاده نقاش پیشکسوت استان بوشهر، با موضوع تمثال بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رونمایی شد.
به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، آیین رونمایی از تابلوهای نقاشی آثار غلامرضا احمدزاده با حضور امید پارسایی‌فر رئیس حوزه هنری استان بوشهر و جمعی از هنرمندان و پژوهشگران در گلزار شهدای شهر بوشهر برگزار شد.

این آثار که با تکنیک اکرولیک کار شده است، در ابعاد یک متر در هشتاد سانت بر روی بوم طراحی شده است.

غلامرضا احمدزاده در حاشیه این مراسم در رابطه با شیوه اجرا اظهار داشت: هنرمندان در سبک‌های گوناگون یا از پرتره خود یا دیگران نقاشی کرده‌اند، آنگونه که همه نقاشی‌هایشان را تحت تأثیر آن سبک و سیاق به انجام می‌رسانده‌اند.

این نقاش در ادامه خاطرنشان کرد: غالب چهره‌نگاری‌ها به شیوه رئال انجام می‌شود تا مخاطب به‌راحتی بتواند با آن تصویر ارتباط برقرار کند؛ و مهم‌تر از آن شخصیت‌های ملی و مذهبی از این قاعده مستثنی نیستند و التزام بر آن است که به صورتی اجرا شوند که خدشه‌ای به آ ن شخصیت‌های مهم وارد نشود.

وی در رابطه با اهمیت هنرمندان به موضوعات ملی و مذهبی یادآور شد: در این راستا هنرمندان مقید به اصول و ضوابط، می‌طلبد با پرداختن به موضوعات ملی و مذهبی و اعتقادی جامعه دست به خلق آثاری سازنده و ماندگار بزنند، آثاری که ارتباط مردم را با آن اصول تقویت کند و در حفظ آرمان‌ها و ارزش‌های حاکم بر جامعه گام‌های مؤثرتری بردارد.

احمدزاده در پایان افزود: اینجانب، به سی سال آفرینش آثاری ملی و مذهبی و ارزشی از جمله مقام فاخر شهدا و مقام والای امامت و ولایت، افتخار می‌کنم.

در ادامه این رویداد، سید ابوالحسن حسینی، پژوهشگر هم‌استانی در رابطه با عشق قلبی هنرمندان خاطرنشان کرد: در این آثار شاهد علاقه‌مندی، جوشش و عشق قلبی هنرمندان در قالب تصویر از بنیانگذار جمهوری اسلامی و رهبر انقلاب اسلامی ایران هستیم. بدون شک هر اندیشه‌ای که در قالب هنر نگنجد، ماندگار نیست.

در ادامه حشمت غضنفر از بازیگران عرصه نمایش یادآور شد: در ایام فرخنده دهه فجر انقلاب اسلامی به منظور زیارت آرامستان شهدای گلگون‌کفن انقلاب و دفاع مقدس و رونمایی از تمثال مبارک رهبر کبیر انقلاب (ره) و مقام معظم رهبری قدم به آستانه ابدی رزمندگان و ایثارگران با برنامه‌ریزی حوزه هنری استان بوشهر گذاشتیم.

وی یادآور شد: در فضای معنوی و عرفانی بار دیگر خاطره آن عزیزان و خیل شهدا زنده شد.

وی در پایان افزود: آن عزیزان که جان در طبق اخلاص برای امنیت و آسایش ما بازماندگان گذاشتند، امروز همه ما در سایه آن همه ایثار در امنیت و آسایش به سر می‌بریم.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند