رونمایی از تولیدات مکتوب مشارکتی حوزه هنری مازندران/ پروژه احداث استودیوی صدابرداری و موسیقی

02:070

مجموعه شعر «رازهای ارغوانی» و کتاب معرفی شهیدان هنرمند مازندران «شاهدان شیدایی» در سالن سپاه کربلای استان رونمایی شد.
به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، ۲۳ فروردین‌ماه مجموعه شعر «رازهای ارغوانی» به کوشش علیرضا دهرویه و کتاب معرفی شهیدان هنرمند مازندران «شاهدان شیدایی» کاری از مهری کهن‌روز در سالن سپاه کربلای استان رونمایی شد.

در این برنامه که در هفته هنر انقلاب و با حضور خانواده شهید شاخص هنرمند سال ۱۴۰۰ مازندران، یاسر زندی (خوش‌نویس و نقاش) برگزار شد، سیاوش مسلمی فرمانده سپاه کربلای مازندران با اشاره به اهمیت خانواده در جامعه، نقش مادر در اصالت‌بخشی و تربیت فرزندان و جایگاه الگوهای رایج یک جامعه، هنر را بهترین راهکار برای معرفی و ترویج الگوهای سالم و مؤثر در بین آحاد ملت برشمرد.

وی با عنوان این نکته که شهید آوینی به بهترین شکل روایتگر تفکر انقلاب بود، افزود: هنر و اثر هنری به خوبی می‌تواند به انتقال مفاهیم و آرمان‌ها به نسل‌های بعد از انقلاب بپردازد و در این گذار یادداشت‌ها و دست‌نوشته‌های شهدا و ایثارگران ذخیره غنی معنوی است.

گفتنی است، کتاب «رازهای ارغوانی» به کوشش علیرضا دهرویه شاعر مازندرانی مجموعه‌ای از آثار ۴۰ شاعر استان با مضمامین دفاع مقدس، مذهبی، مدافعان سلامت و آیینی در دو بخش فارسی و تبری توسط انتشارات سرو سرخ در ۱۰۴ صفحه تهیه شده است.

همچنین «شاهدان شیدایی» کتابی جهت معرفی سلوک و زندگینامه ۱۳۴ شهید هنرمند مازندران در ۲۸۷ صفحه به پژوهش مهری کهن‌روز توسط انتشارات سرو سرخ به چاپ رسید.
شایان ذکر است که حوزه هنری مازندران در تولید این آثار با سازمان بسیج هنرمندان و سپاه کربلای استان مشارکت داشته است.

پروژه احداث استودیوی صدابرداری و موسیقی حوزه هنری مازندران کلید خورد

دوشنبه ۲۳ فروردین‌ماه مراحل ساخت و تجهیز استودیوی صدابرداری و موسیقی حوزه هنری مازندران در طبقه زیرین این مرکز آغاز شد.

در این رویداد که با حضور عباسعلی رضایی فرماندار شهرستان ساری صورت گرفت، رئیس حوزه هنری مازندران ضمن قدردانی از حمایت و پیگیری‌های این مقام مسئول و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گفت: با توجه به تولیدات صوتی حوزه هنری مازندران در زمینه‌های مختلف از جمله موسیقی؛ وجود چنین استودیویی باعث صرفه‌جویی در هزینه‌های فنی شده و امکان انجام کارهای بیشتر را فراهم می‌آورد.

وی با اشاره به گستره تولیدات و محتوا در فضای مجازی و استقبال کاربران از این امکان، نقش استودیو را در تولید انواع آثار صوتی از جمله: کتاب صوتی، نمایش‌های رادیویی، آثار موسیقایی، معرفی کتاب‌ها و محصولات فرهنگی هنری، پادکست‌های ادبی و… حائز اهمیت خواند.

مهدی معصومی‌گرجی ضمن اشاره به صرف مبلغی بالغ بر ۳۰۰ میلیون تومان برای این پروژه خاطرنشان کرد: با وجود این امکان شرایط حمایت و همکاری بیشتری با هنرمندان رشته‌های مختلف در حوزه هنری مازندران ایجاد خواهد شد.

شایان ذکر است که بر اساس ارائه گزارش کارشناسان فنی حاضر در این برنامه، مقرر شده این استودیو در یک بازه زمانی تقریبا ۲ ماهه (با تجهیزاتی که پیشتر خریداری شده) ضمن تجهیز لوازم فنی، به بهره‌برداری برسد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند