رونمایی از تقریظ رهبر معظم انقلاب بر کتاب «حوض خون» در خوزستان

01:240

در دوازدهمین پاسداشت ادبیات جهاد و مقاومت که یکشنبه ۲۲ اسفند در اندیمشک برگزار می‌شود، تقریظ مقام معظم رهبری بر کتاب «حوض خون» رونمایی می‌شود.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، دوازدهمین پاسداشت ادبیات جهاد و مقاومت یکشنبه ۲۲ اسفندماه در اندیمشک برگزار می‌شود. این مراسم با انتشار تقریظ مقام معظم رهبری، بر کتاب «حوض خون» همراه خواهد بود.

آیین پاسداشت ادبیات جهاد و مقاومت ساعت ۱۶ این روز در کوی شهدای اندیمشک، بیمارستان سابق شهید کلانتری(کارخانه تراورس بتن) برگزار می‌شود.

«حوض خون» نوشته فاطمه‌‌سادات میرعالی، روایت ۶۴ بانوی اندیمشکی از شست‌وشوی لباس رزمندگان در دوران دفاع مقدس است که با تلاش جمعی از محققان مؤسسه تاریخ شفاهی شهید جواد زیوداری این شهرستان گردآوری شده است.

این کتاب در پی تحسین رهبر انقلاب بیش از پیش مورد توجه قرار گرفت. ایشان درباره این کتاب فرمودند: «من اخیراً یک کتابی خواندم به نام «حوض خون» ــ البتّه من در اهواز دیده بودم؛ خودم مشاهده کردم آنجایی را که لباس‌های خونی رزمندگان را و ملحفه‌های خونی بیمارستان‌ها و رزمندگان را می‌شستند؛ [این‌ها را] دیدم ــ که این کتاب تفصیل این چیزها را نوشته؛ انسان واقعاً حیرت می‌کند؛ انسان شرمنده می‌شود در مقابل این همه خدمتی که این بانوان انجام دادند در طول چند سال و چه زحماتی را متحمّل شدند؛ اینها چیزهایی است که قابل ذکر کردن است.»

کتاب «حوض خون» در ۵۰۴ صفحه و به قیمت ۸۰ هزار تومان در کتاب‌فروشی‌های معتبر سراسر کشور در دسترس علاقه‌مندان قرار دارد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند