رونمایی از اثر نگارگری «صادق گنجوی» با عنوان «عروج عارفانه»

01:410

تولید تجسمی حوزه هنری مازندران در برنامه بزرگداشت امام خمینی (ره) و سالگرد شهدای قیام ۱۵ خرداد رونمایی شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، روز پنجشنبه ۱۳ خردادماه، ویژه برنامه سی‌ودومین سالگرد عروج ملکوتی امام خمینی (ره) و بزرگداشت شهدای قیام ۱۵ خرداد سال ۴۲ در مصلی جمعه شهرستان ساری برگزار شد.

در این محفل که با حضور پرشور مردم مرکز استان، جمعی از مسئولان و اصحاب رسانه صورت گرفت، اثر نگارگری صادق گنجوی توسط آیت‌‌الله محمدباقر محمدی‌لایینی نماینده ولی‌فقیه در مازندران، عباسعلی رضایی فرماندار شهرستان ساری، مهدی معصومی‌گرجی رئیس حوزه هنری مازندران و جمعی از مسئولان رونمایی شد.

نماینده ولی‌فقیه در مازندران طی سخنرانی در این ویژه‌برنامه با اشاره به مقام امام خمینی (ره) گفت: امام خمینی رحمت الله، یک شخص نبود بلکه یک تاریخ بود و آثار جریان انقلابی‌ای که ایجاد کرده همواره در کشور به جا خواهد ماند.

محمدی‌لایینی افزود: مردم به خوبی امام را پیدا کردند و امام نیز مردم‌شناس خوبی بود که توانست ملت بزرگ ایران را در نهضت انقلاب با خود همراه سازد و به همین خاطر پس از ۴۲ سال مردم پای انقلاب خود ایستاده‌اند.

همچنین صادق گنجوی پیشکسوت نگارگری مازندران در حاشیه این رویداد فرهنگی هنری گفت: تابلوی عروج عارفانه با تکنیک نگارگری با گواش آماده شده و تولید این اثر مجموعاً ۱۰ روز به طول انجامید.

شایان ذکر است که صادق گنجوی در گذشته نیز با تولید آثار نگارگری همچون امام حسین (ع)، شهیده طاهره هاشمی، تابلوی حجاب و… با واحد هنرهای تجسمی حوزه هنری مازندران همکاری داشته است.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند