رونمایی از آلبوم نقالی نخستین جشنواره «چرخ دل»

02:000

تولیدات برگزیده نخستین جشنواره نقالی و پرده‌خوانی «چرخ دل» در قالب 6 اثر با حضور دختران نوجوان نقال در مازندران رونمایی شد.
به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، امروز شنبه 18 بهمن‌ماه، آلبوم نقالی نخستین جشنواره نقالی و پرده‌خوانی «چرخ دل» با حضور 6 هنرمند نوجوان برگزیده این رویداد رونمایی شد.

مهدی معصومی گرجی رئیس حوزه هنری مازندران در حاشیه این برنامه که به مناسبت ایام دهه فجر صورت گرفت، ضمن قدردانی از خانواده این نقالان، پیگیری و فعالیت آنان در زمینه هنرهای اصیل را قابل تحسین برشمرد و گفت: تولید آثار فاخر و ارزشی، از برنامه‌ها و اهداف حوزه هنری انقلاب اسلامی است و در دهه پنجم انقلاب ما برای بالندگی نوجوانان و جوانان هنرمند و متعهد برنامه‌ریزی و تلاش خواهیم کرد.

گفتنی است، آلبوم یاد شده که با همکاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان مازندران با موضوعات عاشورایی تولید شده در ادامه این نشست کوتاه که با رعایت موازین بهداشتی همراه بود، با حضور فلاحت پیشه، معاون فرهنگی هنری آن اداره کل رونمایی شد.

یاسر محمودی برنتی مسئول واحد هنرهای نمایشی حوزه هنری مازندران نیز در ابتدای این برنامه گفت: از ویژگی‌های این تولیدات، متون بومی این نقالی‌ها بوده و قرار است جهت اجرای چند نقالی در هفته هنر انقلاب نیز چند طومار تولیدی خود را (که نویسندگان استان به رشته تحریر در خواهند آورد) اجرا کنیم.

همچنین در بخش دیگری از این نشست علاوه بر منتخبین یاد شده، از 3 دانش آموز نوجوان دختر که در برنامه مجازی مرد میدان حوزه هنری به اجرای برنامه پرداختند تقدیر شد.

شایان ذکر است که نخستین جشنواره نقالی و پرده‌خوانی «چرخ دل» همراه با کارگاه نقالی و پرده‌خوانی در دو بخش متن‌نویسی و اجرا، در ایام محرم امسال با برنامه‌ریزی واحد هنرهای نمایشی حوزه هنری مازندران با موضوعات مرتبط با آن ایام برگزار شد و در نهایت 6 نوجوان دختر به عنوان برگزیده این رویداد فرهنگی هنری، آثار خود را جهت تولید در شرایط استودیویی در مقابل دوربین اجرا کردند.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند