روز قدس، تصویری جدید از فلسطینی آزاد است

02:520

روز جهانی قدس فریاد وجدان‌های بیدار و انسان‌های آزاده است که نسل‌ها همواره و مداوم در سایه بینش و بصیرت حضرت امام خمینی (ره) آن را گرامی خواهند داشت.
به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری؛ منیره محمدی،

گسترش فرهنگ اسلامی، عدالت‌خواهی و آزادگی شیعی در زیر سایه وحدت اسلامی برای مبارزه با ظلم در جهان، پایه و مبنای مبارزه با اسرائیل و حمایت از مظلومیت مردم بی‌دفاع فلسطین است، گرچه این فرهنگ به مذاق برخی از کشورهای عربی که خود را داعیه‌دار دفاع از فلسطین و بیت‌المقدس می‌دانند، خوش نیاید.

گرامیداشت «روز جهانی قدس» یادآوری برای نسل‌ها خواهد بود تا بدانند با اتحاد می‌توان تصویری جدید از فلسطینی آزاد را چون نگینی در حافظه‌ها حک کرد و مسلمانان را از غفلت و بی‌خبری نسبت به هم‌کیشان مسلمان بیدار نمود.

امام خمینی (ره) روز جهانی قدس را با رویکرد تغییر فرهنگ مطرح کرد که این تغییر فرهنگ، بستری برای تغییرات سیاسی و نظامی قرار خواهد گرفت. امام به دنبال گسترش اسلام – شهروندی و ایجاد فرهنگ سیاسی مبتنی بر وفاداری به امت اسلامی به جای وفاداری به طایفه و قوم بود.

با صدور پیام تاریخی امام خمینی (ره) در سال ۵۸ مبنی بر نام‌گذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان، ایشان در این رابطه فرمودند: من در طی سالیان دراز، خطر اسرائیل غاصب را به مسلمین گوشزد نمودم… من از عموم مسلمانان جهان و دولت‌های اسلامی می‌خواهم برای کوتاه کردن دست این غاصب (اسرائیل) و پشتیبانان آن، به هم بپیوندند و جمیع مسلمانان جهان را دعوت می‌کنم آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را که از ایام قدر است و می‌تواند تعیین‌کننده سرنوشت مردم فلسطین نیز باشد، به عنوان روز قدس انتخاب و طی مراسمی، همبستگی بین‌المللی مسلمانان را در حمایت از حقوق قانونی مردم مسلمان اعلام نمایند.

آنچه امام خمینی (ره) با اعلام روز جهانی قدس توانست پایه‌ریزی کند، نگاه و توجه ملت‌ها به یکدیگر بود؛ چراکه بیداری ملت‌ها همواره سبب شکسته شدن سد طاغوت و حکومت‌های دست‌نشانده آن می‌شود.

در راهبرد سیاسی امام برای آزادسازی قدس شریف، مردم در کل جهان اسلام به‌عنوان حامی اصلی و عمیق جبهه مقاومت مطرح هستند.

زبان مشترک تمامی مردم و ملت‌ها در جهان همان زبان هنر است و آنچه امروز به نظر در دنیای معاصر می‌تواند به خوبی حمایت از مردم مظلوم فلسطین را به نمایش بگذارد و فریاد آزادی‌خواهی و عدالت‌طلبی مسلمانان را به گوش جهانیان برساند، همان آثار هنرمندان آزاده است که فراتر از ملت‌ها و فرهنگ‌ها در میان آزادگان جهان اثرگذار است.

روز جهانی قدس، روز نمایش وحدت و یکپارچگی جهان اسلام در حمایت از قدس شریف و مردم مظلوم فلسطین است، روزی که نماد صف‌بندی آزادی‌خواهان و عدالت‌طلبان جهان در مقابله با غاصبان و اشغالگران صهیونیستی است. و آنچه امروز با شکل‌گیری جبهه‌های مقاومت در کشورهای مسلمان در این مقطع زمانی اهمیت دارد این است که بار دیگر ملت‌های بیدار و آگاه و با بصیرت جهان اسلام برخیزند و قیام کنند و با چنگ زدن بر ریسمان وحدت‌بخش الهی و تأکید بر بازگشت قبله اول مسلمین به دامان فلسطین و جهان اسلام، علیه حکام خائن وارد اقدام عملی شوند.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند