با رونمایی کتاب‌ «از سربازی تا سرداری» و «دلیران یونس»؛
«یگان توپخانه و موشکی سپاه» در ۳۲۹اُمین شب خاطره روایت می‌شود

02:000

شب خاطره حوزه هنری که طبق سنت دیرینه خود پنج‌شنبه اول هر ماه برگزار می‌شود، ۶ آبان‌ماه میزبان روایت یگان توپخانه و موشکی سپاه می‌شود. عنوان این برنامه از شب خاطره را متناسب با موضوع و راویان آن «خاطرات توپ» انتخاب کرده‌اند.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، همزمان با برپایی سیصدو‌بیست‌و‌نهمین شب خاطره در اولین پنجشنبه آبان ماه سال ۱۴۰۰، دو کتاب «از سربازی تا سرداری» و «دلیران یونس» نیز رونمایی می‌شوند.

کتاب «از سربازی تا سرداری» خاطرات غلامعلی سپهری با پژوهش سیاوش نقیبی‌نژاد و به قلم مریم شیدا است که انتشارات سوره مهر آن را روانه بازار کتاب کرده است. این کتاب مجموعه خاطرات سردار غلامعلی سپهری است که سال‏‌ها در گروه توپخانه یونس، فرماندهی کرده و هم ‏اکنون نیز از مدیران ارشد باغ موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تهران است. دلاوری، شجاعت و مدیریت او در دفاع مقدس از وی شخصیتی قابل ‏تأمل ساخته، که مرور خاطراتش می‌‏تواند الگوی نسل‏‌های امروز و فردا باشد.

کتاب «از سربازی تا سرداری» با شمارگان ۱۲۵۰ کلمه و در ۲۱۲ صفحه به همت حوزه هنری استان فارس و توسط انتشارات سوره مهر، چاپ شده ‌است.

همچنین کتاب «دلیران یونس» اثری است که مطالب آن به همت غلامعلی سپهری، جواد رضایی و سیاوش نقیبی‌نژاد پژوهش و جمع‌آوری شده است و توسط انتشارات شهدای نیروی زمینی سپاه چاپ و منتشر شده است. این کتاب اطلس ماندگار و تاریخچه و کارنامه کامل این ‌یگان‌حماسه آفرین در سال‌های جنگ تحمیلی است.

سیصدو‌بیست‌و‌نهمین شب خاطره ۶ آبان‌ماه ساعت ۱۸ با پخش از شبکه‌های فضای مجازی اینستاگرام حوزه هنری، اینستاگرام شب خاطره و سایت tva.tv برگزار می‌شود.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند