در سی و هفتمین نشست «آینه بندان»؛
رمان «کوه‌مرگی» نقد و بررسی می‌شود

01:550

مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری سی‌و هفتمین نشست «آینه بندان» را با نقد و برسی رمان «کوه‌مرگی» نوشته حسین عباس‌زاده با حضور وجیهه سامانی و محمداسماعیل حاجی‌علیان و اجرای مهدی زارع برگزار می‌کند.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، سی‌وششمین نشست «آینه بندان» روز چهارشنبه ۲۶ مرداد ماه ساعت ۱۶ در سالن طاهره صفارزاده با حضور وجیهه سامانی و محمداسماعیل حاجی‌علیان به عنوان کارشناس و مهدی زارع به عنوان مجری کارشناس برگزار می‌شود.

حسین عباس‌زاده در تازه‌ترین اثر خود «کوه‌مرگی» به سراغ سوژه‌ای در دل دفاع مقدس و رویارویی یک پزشک با یک بیمار عراقی پرداخته است. جنگ ایران و عراق داستان‌ها و گفتنی‌های زیادی دارد و رمان «کوه مرگی» هم از زبان یک پزشک روایت می‌شود که در مواجهه با یک بیمار عراقی به یاد خاطرات خودش از جبهه می‌افتد. در ادامه از روی شباهت‌ها متوجه می‌شود که این بیمار عراقی فردی است که باعث اسارت خود او و شهادت دوستان همرزمش شده است. اینجاست که داستان اوج می‌گیرد و راوی تصمیم می‌گیرد انتقام خون همرزمان شهیدش را از بیمار عراقی بگیرد، اما این تصمیم با اتفاقات و ماجراهایی همراه است که…

از ویژگی‌های این اثر می‌توان به توصیف و فضاسازی مناسب و تأثیرگذار، پرهیز از سویه شعاری و قضاوتمندانه، پایان‌بندی و تأثیرگذاری که مخاطب را با خود همراه می‌کند، اشاره کرد. این کتاب در کارگاه قصه و رمان مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری تولید شده و مخاطبان آن گروه سنی جوان و بزرگسال هستند.

لازم به ذکر است نشست نقد و برسی رمان «کوه‌مرگی» روز چهارشنبه ۲۶ مرداد ماه ساعت ۱۶ در سالن طاهره صفارزاده برگزار می‌شود و حضور برای اهالی محترم رسانه و علاقه‌مندان به ادبیات داستانی با رعایت شیوه‌نامه‌‌های بهداشتی آزاد است.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند