رمان نویسنده­ شهرکردی نامزد نهایی جایزه داستان حماسی شد

02:000

رمان بازگشت به اعماق نوشته­ی سجاد خالقی نامزد جایزه سراسری داستان حماسی شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، مسئول واحد آفرینش­های ادبی حوزه هنری چهارمحال و بختیاری گفت: نامزدهای جایزه سراسری رمان و داستان نیمه‌بلند «داستان حماسی» به دبیری محمدرضا شرفی‌خبوشان معرفی شدند.

اعظم قاسمی افزود: از بین آثار ارسالی هشت اثر در بخش رمان و هشت اثر در بخش داستان نیمه بلند به مرحله­ی نهایی راه یافتند که بازگشت به اعماق نوشته سجاد خالقی نامزد بخش رمان این جایزه شد.

قاسمی گفت: جلسه‌ داوری آثار رسیده به دبیرخانه دومین جایزه سراسری «داستان حماسی» در بخش‌ رمان و داستان نیمه‌ بلند با حضور داوود امیریان، محمدرضا شرفی‌خبوشان، علی‌اصغر عزتی‌پاک، ساسان ناطق و سید جلال قوامی برگزار شد و داوران وجه حماسه را مهم‌ترین مولفه‌ برای داوری آثار دانستند.

وی افزود رمان بازگشت به اعماق یک رمان سه جلدی در ژانر علمی تخیلی است که اتفاقات آن در آینده رقم می­خورد. در دنیایی که کم کم نبود آب، دنیا را با چالش جدی مواجه کرده و کشورها و حتی افراد به مرور به مبارزه برای پیدا کردن آب روی می­آورند، کشور ایران هم از غارت آب در امان نیست اما در این میان دو نوجوان با کمک بزرگترهایی که رازهای این سرزمین را به خوبی می­دانند و به زیر و بم کشور آشنا هستند سعی در نجات کشور از بی­آبی و مبارزه با غارتگران آب دارند و در این راه حماسه­ای نو و امروزی خلق می­کنند.

سجاد خالقی متولد سال ۱۳۶۴ در شهر نافچ از توابع شهرستان شهرکرد است. تحصیلات خود را در رشته کارشناسی ارشد نویسندگی رادیو به پایان رسانده و از حدود ۱۴ سال گذشته به‌صورت حرفه‌ای وارد عرصه نویسندگی شده است او در حال حاضر در بخش نویسندگی رادیو و تولید محتوا مشغول فعالیت است. دریافت جایزه در بخش داستان کوتاه جشنواره داستان انقلاب، چندین دوره برگزیده بخش رمان نوجوان جشنواره داستان انقلاب، رتبه نخست جایزه داستان‌های حماسی و برگزیده شدن در چندین جشنواره استانی و ملی دیگر از جمله افتخارات این هنرمند استان است.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند