رمان «بهنو» منتشر شد

01:460

رمان «بهنو» نوشته ثریا صدقی که به معرفی خرده‌فرهنگ‌های شمال خراسان می‌پردازد، منتشر شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، ثریا صدقی از فعالان داستان‌نویسی خراسان شمالی است که نقش به‌سزایی در جریان‌سازی کارگاه‌های داستان‌نویسی و تربیت نویسندگان جوان و علاقه‌مند استان در این عرصه داشته و به نوعی در حق داستان خراسان شمالی مادری کرده است، به بهانه انتشار نخستین رمان وی به نام «بهنو» گپی کوتاه با این نویسنده فعال داشتیم و او از این که «بهنو» به خرده‌فرهنگ‌های خراسان شمالی می‌پردازد، سخن گفت.

نویسنده رمان «بهنو» با بیان این که این مجموعه نخستین داستان بلندی است که به رشته تحریر درآورده، گفت: این مجموعه حول شخصیت دختری با نام «بهنو» دختری روستایی، باسواد، بلندپرواز و تحصیل کرده است که به خاطر مشکلاتی که برایش پیش می‌آید همه اهالی درصدد رفع مشکل او بر می‌آیند و راه‌حل‌های خود را ارائه می‌دهند.

صدقی از این که این رمان در ژانر «لوکالکاله» که به نوعی رنگ محلی نوشته شده است، اظهار کرد: در واقع این رمان، به خرده‌فرهنگ‌های شمال خراسان می‌پردازد.

این نویسنده و مدرس کارگاه‌های داستانی‌نویسی حوزه هنری خراسان شمالی، به ارتباط نام افراد با شخصیت افراد در این رمان اشاره کرد و از کاربردی بودن اسامی به کار گرفته شده در دل داستان سخن گفت.

صدقی نویسنده ۲ مجموعه داستان کوتاه «هم نمک» و «کوچه سنگی» با اشاره به اینکه این اثر توسط انتشارات «طنین قلم» منتشر و روانه بازار شده است، بر این نکته که هدفم از این رمان معرفی خرده‌فرهنگ‌ها بود، تصریح کرد: از سال ۹۵ بر اساس خبری که در خصوص گم شدن یک دختر شنیدم، شروع به نوشتن این رمان کردم و بعد از وقفه‌ای، در دوران کرونا یادداشت‌هایم را جمع‌آوری کرده و داستان را سر و سامان دادم.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند