در سی‌و هشتمین نشست «آینه بندان»؛
رمان «برادرخوانده» نقد و بررسی می‌شود

01:450

دفتر داستان مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری سی‌و هشتمین نشست «آینه بندان» را با نقد و بررسی رمان «برادرخوانده» نوشته محمود مهدوی برگزار می‌کند.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، نشست نقد و بررسی رمان «برادرخوانده» نوشته محمود مهدوی، با حضور علی اصغر عزتی پاک و رضا کاظمی به عنوان کارشناس، علی‌الله سلیمی به عنوان مجری-کارشناس و جمعی از علاقه‌مندان به داستان ایرانی، روز چهارشنبه ۱۶ شهریور در سالن طاهره صفارزاده حوزه هنری برگزار می‌شود.

رمان «برادرخوانده» در قالب یک داستان بلند برای نوجوانان نوشته شده که به نوعی تاریخ تحولات فرهنگی در منطقه اردبیل را به نمایش می‌کشد. داستان این کتاب با حمله و تاراج کتابخانه‌ مجموعه‌ بنا و بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی آغاز می‌شود که همین موضوع نمادی است از شبیخون فرهنگی به این منطقه تاریخی و اقلیمی ایران، داستان در ادامه به ماجرای حمله‌ روس‌ها و ورود آن‌ها به اردبیل و بمباران سربازخانه و کشتار سربازها و در پی آن وضعیت اسفبار مردم شهر پس از حمله روس‌ها به آن می‌پردازد و صحنه‌های بدیع از این واقعه را در دل خود ترسیم می‌کند. رمان در ادامه شرحی از مبارزه و مقابله مردمی با ارتش مهاجم روسیه در اردبیل و حمله گرگ‌ها به سربازان و فرماندهان روس که نوعی مقابله نمادین با بیگانگان به شمار می‌رود.

گفتنی است این نشست ساعت ۱۶ روز چهارشنبه ۱۶ شهریور ۱۴۰۱ در سالن طاهره صفارزاده حوزه هنری برگزار می‌شود و حضور برای اهالی محترم رسانه و عموم علاقه‌مندان به رمان و داستان ایرانی آزاد است.

 

انتهای پیام/

 


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند